FORCE Dash Lady. Černobílá paráda

Tip pro oživení cyklistického šatníku. A za cenu, která vám rozhodně neprovětrá peněženku….

Historie značky Force sahá do devadesátých let minulého století, kdy společnost KCK začala pod tímto brendem nabízet věci pro cyklistiku. V současnosti produkty značky FORCE používají nejenom rekreační cyklisté a hobby jezdci, ale také profesionální závodníci. Využití moderních technologií, kvalitních materiálů i kreativní práce designérů přináší úspěch. A když k tomu připočteme i velmi příznivou cenu, kterou se daří u výrobků nastavit, není se co divit narůstajícímu zájmu o produkty s logem Force.

Potěšující je, že stranou nezůstává dámský segment, Force vás dámy oblékne doslova od hlavy až k patě.  Výbava od helmy až po tretry. Dnes vám ale představíme jen něco z toho. Ale stojí to za to! Jde o novinku v kolekci a zároveň o to nejlepší z dámské řady-cyklistický komplet Force Dash Lady.

A jako bonus k tomu doplňky: návleky na ruce i kolena a ponožky.

Komplet Force Dash Lady je jiný. Žádné výrazné barvy a vzory. Vezmi dvě barvy: černou a bílou. A kouzli. Designéři se možná drželi zkrátka, když zvolili černobílou kombinaci. Ale pak, když přišlo na řadu navrhování vzhledu, rozehrála se kreativita naplno. Kombinace odstínu šedé, různě širokých proužků, lehká asymetrie na rukávech i nohavicích, použití loga. Na konci tak není žádný usedlý cyklistický komplet, ale naopak šmrncovní i elegantní.

Grafika i šikovně vsazené rukávy u dresu Force Dash Lady zvýrazní ramena, podélný proužek pak, pokud je třeba rozbije a schová nějaký ten nedostatek na bříšku.

Z pohledu funkčnosti i volby materiálu je nutné vyzdvihnout jemnou, na omak příjemnou dresovinu, s příměsí spandexu, který dodá potřebnou pružnost. Na bocích jsou všité pruhy s ještě vzdušnějšího materiálu, s mřížkovou strukturou. Dres má celorozepínací zip, rukávy jsou zakončeny protiskluzovým lemem.

Dres kopíruje ženské křivky, v dolní časti ho nestahuje žádná guma, ale z rubu je protiskluzový silikonový proužek.

Na zadním dílu najdete tři kapsy, příjemným bonusem je i jedna malá voděodolná a se zipem. A samozřejmě nechybí ani reflexní prvky, proužek s logem i samostatný nápis.

Do kompletu patří i pasové cyklistické kalhoty Force Dash Lady. Design je do detailu sladěn s dresem. Mají propracovaný střih, panely jsou navržené tak, aby kalhoty dobře seděly právě v jízdní pozici. Co trápí nejednu ženu cyklistku? Přiškrcené kalhoty v oblasti břicha.  U Force tomu předešli širokým pružným pasem.  Příjemný, a především pohodlný je široký lem, který ukončuje nohavici. Z rubu je opatřen jemným protiskluzovým potiskem, opět platí, že díky tomu, jak je vysoký, se nezařezává do stehna.

O pohodlí „tam dole“ se postará kvalitní antibakteriální vložka, v dámském tvaru, s dobře umístěnými prolisy i zvýšeným polstrováním pro sedací kosti. Její barevné zpracování je už jen detailem, který tvoří luxus.

Ještě krátký pohled na (ne)obyčejné návleky. Doplněk, který by neměl chybět v šuplíku žádné cyklistky. O jejich využití je zbytečné dlouze psát.

Force nabízí několik typů, model Race je s jemným chloupkem na rubové straně, jsou lepené a díky 15% zastoupení elastanu i dostatečně pružné. Na horním i dolním konci je protiskluzový proužek. V případě návleků na nohy najdete reflexní logo zezadu, v oblasti lýtka. Návleky na ruce mají u zápěstí. A ještě jeden detail, který na fotografii těžko uvidíte, návleky na nohy mají v oblasti podkolení jamky jemný prolis, díky kterému dochází k snadnému ohýbání, látka se nehrne, nekrabatí a tak nehrozí žádný otlak ani po dlouhé jízdě.

Kdo sledoval pozorně video představení, všiml si jistě i barevného sladění ponožek k našemu cyklistickému setu.

Pravda, puntík se ani na dresu, ani na kraťasech neobjevuje, ale proužky na druhé ponožce z páru ladí 100%.  A navíc, právě pro svou asymetrii mají ponožky Force Spot šmrnc. 

Jde o středně vysoký model, současný trend, prodyšný materiál, pružnost zajištěna díky podílu elastanu. 

Ještě zbývá prozradit ceny. Dres i cyklistické kalhoty jsou shodně za velmi sympatických 1299 Kč. Návleky pak pořídíte za necelých 400 Kč, ty na nohy jsou o dvě stokoruny dražší. A ponožky? Ty ve Force nabízí za necelých 150 Kč.  Máte tedy parádní komplet za báječnou cenu i se zárukou kvalitního zpracování. A co se týče celkového sladění a dojmu? Určitě získáte nejeden obdivný pohled.

Informace o dostupných velikostech a další barevné kombinaci najdete na stránkách výrobce Force.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková