Reklama

Video nášup. Trénuj s repre – dámský výběr

Z dalších dílů výběr tří zástupkyň něžného pohlaví….

Reklama

Už tři týdny  běží projekt Českého svazu cyklistiky a Cycling University „Trénuj s repre!“, který přináší nahlédnutí do každodenního tréninkového úsilí nejlepších českých cyklistů.

Seriál začali bikeři, z této partičky jsme vám vybraly trojlístek žen: Karlu Štěpánovou, Janu Czeczinkarovou a Jitku Čábelickou.  Všechny tréninkové tipy mapovali cíleně domácí přípravu, která byla vrcholovým sportovcům naordinovaná z důvodu karantény. 

V dalších týdnech dostali prostor dráhaři a silničáři. Možná jste stihli sledovat na sociálních sítích každodenní příspěvky, možná ne, vždyť počasí se vyletnilo a zároveň se i uvolnila pravidla pro sportování venku.

Přesto by bylo škoda si některá videa nadějných slečen ze silnice i dráhy neshlédnout.  Vybraly jsme 3 zástupkyně. Naši olympioničku Nikolu Noskovou, která si jistě nenechá svou účast v Tokio v r. 2021 uniknout. 

Druhou dámou je stále usměvavá Markéta Hájková, která si, byť závodní sezóna byla hodně krátká, už stihla zažít obě stránky profesinální cyklistiky: etapový závod a úspěch svůj i týmu, ošklivý hromadný pád, bezvědomí, sešitý obličej. 

Do třetice obojživelnice Kristýna Burlová, velká naděje silniční i dráhové cyklistiky. Čerstvě osmnáctiletá “Kiki” je nejen šikovná, ale taky hodně pohledná….

Nikola Nosková

Markéta Hájková

View this post on Instagram

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre! SILNICE“ je Markéta Hájková 🇨🇿 Moravskotřebovská rodačka @marketahajkovacze Hájková je odchovankyně SKP DUHA Lanškroun, z něhož pocházejí jména jako Leopold König, René Andrle, František Trkal či Roman Kreuziger st aj. Česká reprezentantka závodící v italských barvách BePink má za sebou již úvodní etapový závod letošní sezony, když absolvovala australský Santos Women’s Tour Down Under. Ten pro ní dopadl výborným 35. místem mezi světovými profesionálkami. 🏆 Největší dosavadní úspěchy: 1. místo MČR - časovka jednotlivců (2018), 2. místo MČR - hromadný závod (2018), 12.místo ME - časovka jednotlivců (2018 - juniorka), 4.místo v kategorii U23 v etapovém závodě Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche (2019) (celkově pak 35.) 🏅 Čeho si nejvíce cení: Dokončení závodu Giro Rosa 2019 🚴‍♀️ Nejoblíbenější závod: Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche 🍗 Nejoblíbenější jídlo: Gnocchi se špenátem a kuřecím masem 🎶 Oblíbená skupina: Walking On Cars ℹ️ Zajímavost, kterou asi nevíte: jsem příšená perfekcionistka (pořád), skvělá ségra (občas) a studentka Sportovních technologií na VUT v Brně (zatím) 🙃 -- 💚 @welovecycling.cz 💚 🇨🇿 Národní sportovní agentura #czechcycling #sportemprotiviru #stopcovidcz #zabavsepohybem

A post shared by Česky svaz cyklistiky (@czechcycling) on

Kristýna Burlová

View this post on Instagram

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Kristýna Burlová – „Kiki“ 🇨🇿 Kristýna Burlová je čerstvě osmnáctiletá juniorka, která skvěle kombinuje dráhový a silniční program. Kristýna žije ve sportovní rodině. Má dvě mladší sestry a každá z nich se věnuje závodně jinému sportu. Doma se tedy potkává cyklistka s atletkou a basketbalistkou. Kristýna alias Kiki je odchovankyně týmu Copr Přeštice a SCM Plzeň. V kadetkách přestoupila do skupiny TJ Dukla Praha pod trenéra Petra Hejhala. Od juniorek již koketuje s velkou elitní Duklou Praha, neboť již absolvuje jak na dráze tak i na silnici domácí program s ženami. 🚴‍♀ 🏆Největší úspěchy zažila v loňské sezóně. V olympijském omniu na MEJ v belgickém Gentu skončila pátá, v eliminaci desátá. Na MEJ na silnici v holandském Alkmaaru absolvovala časovku jednotlivkyň jako šestnáctá, v silničním závodě brala třiatřicáté místo. Účast a dobré výkony zaznamenala na MSJ na dráze v německém Frankfurtu i na silnici v britském Yorkshire. V loňské sezóně zaznamenala i český rekord juniorek ve stíhačce, vítězství v ČP žen na silnici a pět národních titulů na dráze. 🇨🇿 🎓 Kristýna studuje Sportovní gymnázium, Plzeň a je členkou Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje. 🏆 Největší dosavadní úspěchy: 5. místo na ME v omniu, národní rekord ve stíhacím závodě na 2 km 🤗Čeho si nejvíce cení: start na MS na silnici v Yorkshiru 🚴‍♀ Nejoblíbenější závod: mám ráda snad všechny 🥐 Nejoblíbenější jídlo: rozhodně snídaně! a jinak lasagne 🎶 Nejoblíbenější zpěvák nebo skupina: nemám, většinou poslouchám podle nálady a podle toho, co se mi zrovna líbí ℹ Zajímavost, kterou asi nevíte: miluju dobré jídlo, nesnáším syrová rajčata a matematika není moje silná stránka, jo a v první třídě jsem hrála fotbal 💚 @welovecycling.cz 💚 #czechcycling #sportemprotiviru #stopcovidcz #zabavsepohybem

A post shared by Česky svaz cyklistiky (@czechcycling) on

Další videa českých reprezentantů s tipy na trénink najdete zde na Instagramovém profilu nebo na Fb stránkách. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková