Rozhovor Nikola Nosková: “Chci jít i stupínek výš”

Česká reprezentantka Nikola Nosková o olympijské motivaci, překonané anorexii i možné změně týmu

Nikola Nosková je jeden z největších talentů poslední doby, a vzhledem k věku i relativně krátké cyklistické minulosti také českou silniční nadějí do budoucna. Tato třiadvacetiletá drobná závodnice, která s cyklistikou začala až na sportovním jabloneckém gymnáziu (v týmu KC Kooperativa pod vedením Milana Hollósiho) má na svém kontě několik parádních výsledků: je mistryní Evropy v kategorii U23 v hromadném závodě (r. 2018), ze stejného klání má bronz z časovky, stříbro pak vybojovala i na cyklokrosovém světovém šampionátu v Belgii (2016). K těmto úspěchům se řadí i vyjetí účasti na OH v Tokio 2020, kam se z důvodu přesunu termínu podívá až příští rok, mezi parádní výsledky patří i pódium z prestižní klasiky Giro dell’Emilia.

V současnosti jezdí za jeden z nejznámějších ženských týmů současnosti, Paule Ka (dříve Bigla).

Jenže malá Nikča, jak se jí v cyklistické komunitě říká, poznala i odvrácenou tvář profesionálního sportu, navzdory výborně rozjeté kariéře bojovala s mentální anorexií.  

O závodění, plánech i o tom, co v období boje s anorexií zažívala, vyprávěla v rozhovoru, která najdete na slovenském portále zenskacyklistika.sk.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková