Jitka Čábelická zahájila sezónu ve španělském Banyoles 6. místem

První závodní porovnání v slušně nabitém závodě má za sebou česká olympionička Jitka Čábelická

Úřadující česká šampionka vykročila do sezony 2021 pravou nohou, v závodě kategorie HC s vynikající konkurencí dojela ve španělském Banyoles šestá a na své konto si připsala 35 UCI bodů. Na vítěznou Evie Richards (GBR, Trek Factory), jež dokázala na “cyklokrosové” trati obhájit loňský triumf, Jitka ztratila necelé dvě minuty a za sebou nechala plno velkých jmen v čele s mistryní světa Pauline Ferrand Prevot.

“Už od startu jsem byla vepředu, kde jela kompaktní skupina v šesti lidech. Když se to potom rozdělilo, bojovala jsem ve skupince o pátý až sedmý místo. V posledním kole to už nešlo, bojovala jsem o pětku, ale nakonec to bylo šestý místo,” popsala nám Jitka svůj první závod nové sezony. “Jsem moc spokojená, jak výkon, tak výsledek v takový konkurenci je super. Mám radost, že příprava se ubírá dobrým směrem.”

Závod se jel na netradičně dlouhém okruhu 6,5 km. “Čtyři kola plus zaváděčka a bylo to hodně rychlý, cyklokrosový. Měly jsme krásný počasí, sucho, po dešti v úvodu týdne byl super povrch,” popsala Jitka, která hned v pondělí odlétá rovnou z dějiště na další tréninkový kemp na Kanárské ostrovy. 

Výsledky
1. Evie Richards (GBR, Trek Factory) 1:19:52 hod.
2. Jolanda Neff (SUI, Trek Factory) +0:21
3. Elisabeth Brandau (GER, EBE Racing) +0:26
4. Rocio del Alba Garcia (ESP, BH Templo Cafes Ucc) +0:47
5. Lena Gerault (FRA, VCA Anjos Asterion) +1:34
6. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +1:59
7. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Absolut Absalon BMC) +2:20

Kompletní výsledky ZDE

Foto: Jaroslav Svoboda/mtbs, archiv Jitka Čábelická

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková