Nikola Bajgerová ohlásila odchod z Dukly, nově bude hájit barvy FORCE

Po čtyřech letech opouští Nikola Bajgerová silný ženský tým Dukly Praha, hledá novou motivaci

Blížící se konec roku je časem týmových změn, přestupů. Důvody jsou různé, ať už končící smlouva (což se u profesionálů často vztahuje k olympijskému cyklu), v domácích podmínkách to může být změna týmové strategie, finanční rozpočet, z pohledu závodníka třeba hledání změny a nové motivace.

Takto vnímala situaci i čtyřiadvacetiletá Nikola Bajgerová, závodnice týmu Dukly, která před dvěma dny oznámila, že v nadcházející sezóně bude hájit barvy české značky Force.

 

„Celý rok jsem přemýšlela a chtěla udělat nějakou změnu. Necítila jsem se v týmu Dukly moc dobře, ačkoliv co se týče podmínek jsem si nemohla vůbec stěžovat. Jenže, už nejsem malá a jezdit někde, kde to pro mě už nebylo úplně komfortní, jsem fakt nechtěla. Mám svůj život a nechci se pořád někomu podřizovat,“ popisuje Nikola důvody svého rozhodnutí.

Ihned ale dodává: „Musím poděkovat týmu Dukla Praha za čtyři roky spolupráce. Rozhodně tam nejsou vůbec špatné podmínky, je tam mnoho možností, ale je škoda, že se toho více nevyužívá. Já sama za sebe zhodnotila, že když odejdu z Dukly a nebudu mít kolem sebe tým, tak se pro mě stejně nic nezmění.“

Česká značka Force spolupracuje s řadou profesionálních týmů formou produktové podpory, za zmínku jistě stojí přední belgický WorldTour tým Intermarché Wanty Gobert Matériaux, z českých závodníků můžete vidět v helmách či brýlích například cyklisty Expres CZ-Tufo Team Kolín.

A jak vzniklo propojení všestranné cyklistky Bajgerové, která se věnuje silnici, bikům i cyklokrosu právě se značkou Force?

„Bydlím na Moravě a firma Force taky sídlí na Moravě. Líbí se mi věci, co Force má. Byla jsem na Mallorce v době, kdy tam byli i lidi z týmu Force, tak tam padly první návrhy. Později jsem se dohodla s panem Kmentou (zakladatel a majitel značky) a dalšími lidmi s Force na super podmínkách a za to jsem moc ráda,“ přibližuje Nikola cestu k podepsání smlouvy.

„Budu jezdit závody, které budu chtít, tréninky jsou taky jen na mě. Zkrátka budu dělat cyklistiku tak, ať mě to baví. Určitě pojedu co nejvíc cyklokrosových závodu. O Vánocích bych chtěla jet závodit do Belgie a poté na mistrovství republiky do Kolína.

V létě pojedu celý český pohár na silnici a opět to budu směřovat k mistrovství republiky. Určitě to proložím nějakými závody na horském kole, protože ty mě taky baví,“ přibližuje rodačka z moravskoslezské Staré vsi nad Ondřejnicí.

A pochvaluje si přislíbené podmínky od Force. „Co se týče podpory, bud mít všechno na silniční sezónu, hrazené závody. Další věci se budou ladit pak v průběhu závodní sezóny. Ale už teď vím, že se špatně mít nebudu,“ říká spokojeně Nikola, která ale vedle trénování chodí i na poloviční úvazek do práce.  

„Chodím už skoro rok pracovat na půl úvazku do Decathlonu v Ostravě. Je to super práce, jsem přímo v oddělení cyklistiky. Decathlon mi umožňuje plánovat si směny podle toho, jak potřebuji já. Navíc teď i závodím na kole Van Rysel z Decathlonu, které mám zapůjčené na dlouhodobé testování,“ přibližuje Nikola, která je přítelkyní stále aktivního cyklisty Ondy Zeleného, jak doplňuje rodinný rozpočet.

„Letos na konci léta jsem zvažovala, že s kolem úplně skončím. Tohle je ale pro mě velké nakopnutí, mám obrovskou motivaci. Už teď se těším na další nové výzvy, které mě v barvách Force čekají,“ shrnuje stálice české cyklistické scény.

 

A my přejeme hodně úspěchů.

Přehled nejlepších výsledků Nikoly Bajgerové v kategorii ELITE

  1. místo MČR silnice 2021
  1. místo MČR silnice 2020
  1. místo MČR silnice 2019
  1. místo Český pohár 2020 – celkově (silnice)
  1. místo Český pohár 2021 – celkově (silnice)
  1. místo MČR cyklokros 2020
Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková