Mission Paris pokračuje. V hlavní roli velké překvapení letošní sezóny Ramona Forchini

Další nahlédnutí do zákulisí týmu jb Brunex Superior Factory Racing

Česká značka kol Superior chce dostat svá kola na největší sportovní událost světa v Paříži 2024. Kdo ze švýcarského týmu jb Brunex Superior Factory Racing to bude? Tým, který na kolech kopřivnické značky jezdí od minulé sezóny sází na mladé talentované závodnice a závodníky.

Jezdkyněmi týmu jsou dvojnásobná mistryně světa v maratonu Ramona Forchini, ale i naše Simona Spěšná, stříbrná závodnice z juniorského závodu v Novém Městě na Moravě, Jacqueline Schneebeli, juniorská mistryně Evropy a světa a další talentované naděje.

Druhý díl patří osmadvacetileté švýcarské bikerce Ramoně Forchini, která se chce v následujících dvou sezónách zaměřit především na kvalifikaci na největší sportovní událost na světě – Paříž 2024. Dvojnásobná mistryně světa v maratonu v letošní sezóně doslova překvapila celý svět, když dojela na SP v Andoře v olympijském cross country na senzačním třetím místě!

 

V otevřené zpovědi v rámci druhého dílu Mission Paris uvádí své další plány, ale i vzpomíná na to, jaké bylo rozhodování stát se profesionální cyklistkou.

 „Nebylo pro mě jednoduché rozhodnutí přejít do profesionální cyklistiky, měla jsem dobrou práci, která mě bavila a zároveň jsem neměla jistotu, že když přestoupím k profesionálům, že budu jezdit v nejužším čele Světového poháru,“ uvádí závodnice, která se v této sezóně dostala i na pódium v závodu Světového poháru v Andoře.

„S odstupem času si myslím, že to bylo dobré rozhodnutí. V posledních dvou letech, co jezdím na kolech Superior se mi daří. Myslím, že moje umístění na pódiu ve Světovém poháru v Andoře bylo jedno z největších překvapení této sezóny. Jsem za něj opravdu velice šťastná. Nyní je pro mě největší motivace dostat se do závodu pod pěti kruhy, který se koná za dva roky v Paříži,“ doplňuje Forchini.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková