Last minute CUKROVÍ. Nepečené cheesecake lanýže

Jeden báječný tip, kterým vylepšíte skóre v počtu vánočního cukroví

Zbývá už jen posledních pár dní do Vánoc. Pokud v hnětení těsta a vykrajování hvězdiček nenacházíte potěšení, je ideální čas připravit si nepečené cukroví. Cheesecake lanýže máte hotové hned a všichni si je zamilují! Tento dokonalý vánoční recept je velmi jednoduchý. Stačí jen 4 ingredience a není potřeba nic péct.

 

.

Suroviny:

  • 130 g cereálních sušenek (např. BeBe sušenky)
  • 250 g Mascarpone
  • 1 pl perníkového koření
  • 200 g čokolády na vaření

Postup:

Sušenky rozdrtíme na prach a smícháme společně s perníkovým kořením. Do směsi pečlivě zapracujeme smetanový sýr Macarpone. Poté tvoříme libovolně velké kouličky, které dáme na 30 minut chladit.

Mezitím si rozpustíme bílou čokoládu, ve které pak kouličky obalíme. Na dekoraci můžeme použít malé perníčky, sušené ovoce či oříšky. Dáme znovu ztuhnout. Hotové lanýže uchováváme v chladu. Můžeme podávat nebo je použít také jako jedlý vánoční dárek.

Jak si užít Vánoce bez výčitek a kil navíc?

Od toho je tady pravidlo 80 : 20, které vám umožní dopřát si bez výčitek vánoční dobroty, které máte rádi, a zároveň tělu dodat potřebné živiny. Představte si, že se z 80 % stravujete zdravě a z 20 % si můžete dát, co chcete. A toto pravidlo dodržujte nejen na Štědrý večer, ale i po celé svátky. A pokud si čekání na Ježíška a zbylé svátky vyplníte i pohybem, pak si opravdu nebudete muset nic vyčítat!

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková