Lehčí, vzdušnější, bezpečná. Giro představilo nový Aries Spherical.

Parádička od Gira!

Máme tady další přírůstek do široké rodiny helem nesoucí značku GIRO. Společnost jej vyvinula v laboratořích DOME ve svém sídle ve Scotts Valley (za přítomnosti inženýrů MIPS). Podívejte se, jak se povedl nový Aries Spherical.

Nové Giro Aries Spherical je prezentováno jako evoluce prvního silničního modelu Aether s touto technologií. Upgrade přichází po dvou letech a přináší špičkou helmu v lehčím, vzdušnějším provedení a díky technologii Spherical nabízí maximální bezpečnost.

To jí mimochodem vyneslo nejvyšší skóre, jaké kdy helma dosáhla v nezávislých hodnoceních bezpečnosti společnosti Virginia Tech.

Designu stále dominuje patentovaný výztužný oblouk AURA II. Tyto průsvitné dvojité můstky, odolné proti rozbití procházejí celou helmou a poskytují potřebnou kompaktnost, ale přitom se povedlo snížit váhu, než byla u přechozího modelu Aether, střední velikosti má pouze 270 gramů.

Giro Aries Spherical navíc přichází se zcela novým systémem odvodu potu. Patentovaný DryCore™ využívá vnitřní silikonovou hadičku k přesměrování vlhkosti pryč z čela jezdce a eliminuje podráždění potu stékajícím do očí.

Helma je nově vybavena plyšovou vycpávkou, chránící oči před stékajícím potem, ta sama o sobě zvyšuje komfort nošení. K tomu je ale přidán systém odvodu potu DryCore™. Tený pracuje tak, že ve vycpávce je ukrytá měkká silikonová hadička, která odvádí pot pryč od čela a ke spánkům, kde se může snadněji odpařovat.

Přes nízkou váhu je stále kladem důraz na bezpečnost, kterou zajišťuje spojení technologie Spherical a MIPS. Skořepina přilby se skládá ze dvou „polokoulí“, které se po sobě pohybují jako kloub. Vnější skořepina může v případě nárazu rotovat okolo vnitřní skořepiny a tento vzájemný pohyb přesměrovává síly, které vznikají při nárazu, pryč od mozku.

O odvětrání se stará 24 větracích otvorů, hluboké vnitřní kanály se spojují s masivními předními a zadními průduchy.  Vše testování ve větrném tunelu.

Aries Spherical je k dispozici v šesti barevných provedeních a ve velikostech S, M a L. Jeho cena je 320 €, nabídku pro český trh i cenu v korunách najdete již brzy na stránkách českého zastoupení Progress Cycle.

.

Klíčové vlastnosti helmy Aries Spherical

  • Spherical Technology™
  • Systém ochrany mozku Mips®
  • Progresivní vrstvení Nanobead EPS pěna
  • AURA II výztuhy
  • 24 ventilačních otvorů a hluboké vnitřní vedení
  • In-mold konstrukce
  • DryCore™ systém odvodu potu
  • Antimikrobiální výplň Ionic+™
  • váha pouhých 270 g ve velikosti M

Zdroj: giro.com

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková