Další posila do dámské kolekce KALAS Sportwear. Bundy Vent + a Rainex, budete chtít obě! A dres Passion Z3 k tomu

Další novinky v dámské kolekci…

V táborské značce Kalas ženám věří a reagují na současný trend, kdy se pro celoroční cyklistiku rozhodne spousta nových nadšenkyň. Kvalitní a funkční výbava v rozumné cenové hladině je nutností pro to, aby vášeň brzy nevyprchala, a naopak zážitky i v nepříznivých klimatických podmínkách zůstaly veskrze kladné.

Proto v dámské kolekci přibylo několik novinek, které stojí za představení. Třeba právě vy hledáte něco takového k doplnění výbavy.

Kalas VENT +

Do nabídky jihočeský výrobce cyklistického oblečení nově zařadil jarní/podzimní bundu Vent+, která je vyrobená z lehké membrány. Její hlavní přednost tkví především ve vysokém stupni prodyšnosti, tělo si udrží stabilní teplotu, nedochází k nežádoucímu pocení a přehřátí.

Pružný materiál, přesně padnoucí střih

Výše zmíněné vlastnosti jsou podpořeny i přiléhavým střihem. Nehodnoťte bundu, když ji vidíte na ramínku. A ani poté, když si ji oblečete a stojíte vzpřímeně. Produkty s logem Kalas mají střih propracovaný opravdu do detailu, aby perfektně padly, když budete v cyklistické pozici. Tomu je uzpůsobená délka předního dílu i rukávů.

Na bundu Vent + je použitá čtyřsměrně strečová membrána, díky které může být bunda přiléhavá. A i proto vás použitý lehký materiál drží v teple, aniž byste musela mít pod bundou větší vrstvení.

Na zádech a na vnitřní straně rukávů jsou pružné a prodyšné vsadky. Vedle potřebné ventilace tu oceníte pohodlí, které tyhle panely zaručí. Jak při ohnutí při jízdě, tak i v případě, že vaše proporce nejsou 100% tabulkové.

Jelikož je vyrobena z membrány, odolá i jemnému dešti a poskytne hřejivý komfort při nižších teplotách.

Nezbytnou součástí bundy jsou i dynamické reflexní prvky pro větší bezpečnost při snížené viditelnosti. Najdete je na vnějších stranách kapes na zadním díle, na černém panelu je z reflexu v pravé části umístěné logo Kalas. Standardně ho najdete i na předním díle, na hrudníku.

Kalas RAINEX

Pánové tento materiál, který zdatně odolává dešti, mohli prostřednictvím bundy Rainmem užívat už pár let. Teď se objevuje i v dámské kolekci a to v podobě bundy Rainex. A co víc, ta se dočkala ještě vylepšení, než byl dřívější pánský model RainMem.

Nižší hmotnost a propracovanější střih, ať vše dokonale padne. Stejně, jako jsme pochválili u Vent +, i tady výrobce vsadil na padnoucí střih, aby za nepříznivých povětrnostních podmínek zůstala bunda pěkně přilehající na těle.

Rainex, jak i název napovídá, je parťák i do deště. Bunda je vyrobená z celomembránového pružného materiálu a chlubí se vysokým stupněm voděodolnosti. Vodní sloupec je 8000mm. Nejde tu ale pouze o ochranu před vodou, díky lehce počesané, hřejivé vnitřní vrstvě Rainex nabídne i tepelný komfort.

Detaily dělají luxus

Co vedle funkčně perfektního materiálu potěší? Příjemné detaily, které jsou ale pro pohodlí hodně důležité. Například zakončení rukávů do pružné manžety. Dalším prvkem je dostatečně vysoký límec. Ó, jak nepříjemné je, když máte na sobě teplou bundu, ale kvůli průvanu v zátylku nemůžete bez navlečeného nákrčníku vyjet. V případě Rainex si budete lebedit, navíc vnitřní strana límce je podšitá opět pružným materiálem, který při kontaktu s pokožkou nestudí.

Kalas PASSION Z3

Řada Passion byla vždy na vrcholu nabídky značky Kalas a před dvěma lety byla vytvořena kolekce silničních dresů s krátkým rukávem v krásných pastelových barvách. Byla to volba barev a jednoduchý design, co sklidil úspěch. A tak není divu, že v letošní kolekci nejen, že najdete upgrade dresů s krátkým rukávem, ale přibyly také modely s dlouhým rukávem a jemným zateplením.   

 

Na výrobu byl použit vysoce elastický materiál, který je z rubové strany jemně počesaný, což nabídne potřebný tepelný komfort, odpovídající sezónnímu zaměření dresu. Chloupek z rubu je velmi jemný, svrchní část je na dotek příjemně hebká.

Díky své pružnosti dres dokonale padne na tělo, zároveň dá potřebnou volnost pohybu, přesně, jak potřebujete.

Spodní okraj dresu je zakončený gumou se silikonovým proužkem, což zabraňuje nepříjemnému vyhrnování. Dres je tak na místě po celou dobu jízdy.

A ještě postřeh k velikostem. Všechny tři produkty jsou v sportovně-závodním střihu, to se promítá i ve zkrácené délce předního dílu. Kdo je na velikostním rozhraní, neudělá chybu, pokud zvolí větší velikost.

Tři praktické kousky, jejich užití přesahuje dál, než jsou chladné jarní či podzimní dny, vždyť zdolávání alpských průsmyků při letní dovolené se mnohdy odehrává v teplotách kolem 5 stupňů. Tak dobře vyberte a vzhůru za silnými cyklistickými zážitky!

V nabídce najdete více barevných variant, rozsah velikostí 1 – 6, do našeho testu jsme dostaly všechny produkty velikosti 4. Postřehy a zkušenosti přidáme v blízkém čase.

Další podrobnosti najdete na stránkách výrobce Kalas.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková