Cyklistika, vzdělání, praxe – to jsou kempy s FTVS. Chceš jet zadarmo? SOUTĚŽÍME!

Pozvánka na Šumavu a soutěž o kemp zdarma!

Patříte mezi milovníky cyklistiky, trávíte v sedle volné chvíle, závodíte, ale chcete se posunout dále? Nejen výkonem, ale rádi byste získali nové poznatky, zkušenosti od profesionálů a odborníků? Učit se sport není ostuda! Naopak, pojďte se školit od těch nejlepších.

Proto Fakulta tělesné výchovy a sportu ve spolupráci s partnery připravila cyklistické kempy pro zájemce o vzdělání v oboru cyklistika se zaměřením na praxi. Letošní novinkou je také denní kurz dráhové cyklistiky.

Položili jste si někdy otázku, zda:

  • umíte opravdu jezdit na kole nebo jestli neničíte své tělo nesprávnou technikou jízdy?
  • netrápíte se nevhodnými dávkami kilometrů, případně chybným posedem?
  • víte, jak správně kompenzovat a co a kdy jíst?

Právě na tyto a další otázky vám odpoví kurzy FTVS UK. 

Charakteristika kurzů

Kempy jsou 4denní a účastníci si projdou plánování cyklistického tréninku se Svatoplukem Henkem formou přednášek. Dále si osvojí techniku jízdy na silničním a horském kole s mistrem Evropy Kristiánem Hynkem a paralympionikem Michalem Starkem. Nezbytnou součástí jsou každodenní tréninky – vyjížďky na bike i silničním kole. Díky spolupráci s Českým cyklistickým svazem je nově zařazen jednodenní kurz dráhové cyklistiky.  

Další důležitou součástí jsou lekce kompenzačních cvičení, přednášky a semináře o technice s Michalem Fiklasem, mechanikem značek Superior a Rock Machine. Současně se také podíváme pod pokličku organizace velkých cyklistických závodů (Kolo pro život, L‘Etape Czech Republic) a nastíníme problematiku sportovního marketingu v oblasti cyklistiky s Tomášem Pravencem z Petr Čech Sport. Nebudou chybět ani večerní cyklistické besedy o pověstném Cape Epic nebo paralympiádách. A jako bonus fajn parta, která ráda sportuje a jezdí na kole. 

Proč se kurzu zúčastnit, co vám přinese? 

Kromě nových a užiotečných informací, které se hodí každému je v rámci kurzů také možné stát se trenérem a získat kvalifikaci trenéra (trenérská licence C a B).

SOUTĚŽÍME O POBYT ZDARMA!!
Více info pod článkem

Zeptali jsem se: 

Kristiana Hynka (bývalého závodníka, vítěze legendárního Cape Epic) 

Jsem rád, že mohu být součásti vzdělávání v oblasti cyklistiky (kempů) pod FTVS UK. Je pro mne inspirující vidět zájem o cyklistiku mezi mladými a zároveň svou pozici vnímám jako příležitost po ukončení své zavodní kariery předat něco ze svých zkušenosti a znalosti dal. Rád bych, aby tato specializace vychovala nové trenéry, kteří by přispěly k celkovému rozvoji cyklistiky u nás.

Tomáš Pravence (Petr Čech Sport)

Vážíme si spojení s FTVS UK a segmentem cyklistiky, která je v rámci organizace sportovních eventů naší doménou. Ať už chce někdo jezdit na kole pro radost, závodně, na nákup anebo ji dokonce studovat, fandíme tomu a maximálně tuto aktivitu podporujeme. S kempy mám osobní zkušenost a mohu je pouze doporučit. Vnímáme jako nezbytné, aby se hobby sportovci či mladí lidé ve sportu vzdělávali. 

Martina Dvořáka (Český svaz cyklistiky) 

Český svaz cyklistiky se dlouhodobě snaží zapojovat do projektů, které mají smysl, přesah a pomáhají rozvíjet cyklistiku na všech možných úrovních. Jako nejvyšší cyklistická instance v ČR vidíme velký potenciál právě v propojení se s FTVS UK, kterou považujeme za jednu z nejvyšších a nejkvalitnějších vzdělávacích institucí. Věříme, že společně můžeme účastníkům kurzu doručit kvalitní, odborné vzdělávání od předních zástupců v jednotlivých oborech.

Romana Čechury (LEVELSPORTKONCEPT)

V kempech z dílny FTVS UK vidím unikátní spojení nakažlivého nadšení pro cyklistiku s vysoce profesionálními výkony celého týmu, který se podařilo sestavit. Není mnoho jiných příležitostí k získání nových dovedností a možností zeptat se na velmi podrobné detaily ze světa výkonnostní cyklistiky, neustále se vyvíjejících technologií a poznání lidského těla při špičkových výkonech. Pokud hledáte způsob, jak se posunout pod dohledem zkušených profíků, jste na správném místě.

Hanky Topolovové (Fakulta tělesné výchovy a sportu UK)

Cyklistických kempů je na trhu mnoho, přidanou hodnotou FTVS UK kempů je edukativní část, odborníci a možnost se posunout v oblasti cyklistiky dále, získat nové poznatky a zkušenosti od odborníků v různých souvislostech spojených s cyklistikou. Analyzovat možné chyby, kterých se při jízdě dopouštíte, osobní konzultace. Najedete mnoho pěkných kilometrů v lůně Šumavy po boku osobností, jako jsou Kristián Hynek, Kateřina Neumannová a další.

Pojeďte na cyklistický kemp Fakulty tělesné výchovy a sportu!

  • (bike, silnička, gravel + nově dráhová cyklistika) 
  • termín: 18. 5. ‒ 21. 5. 2023, místo: Zadov, Chalupa Kateřiny Neumannové 
  • Cena: 3500 Kč (studenti – specializace), 5800 Kč (studenti), 7800 Kč (ostatní)
  • (cena zahrnuje: kurz, ubytování + snídani a balíček od partnerů)
  • Více informací ZDE 

    Kontaktní osoba: Hanka Topolovová, topolovova@ftvs.cuni.cz

Je možné využít i jednodenní kurz dráhové cyklistiky v termínu 25.5.2023 na Velodromu Praha Motol.


!!! SOUTĚŽ !!!

Jaké další kurzy nabízí Fakulta tělesné výchovy a sportu pro širokou veřejnost?
Napiš alespoň další dvě možnosti.

Správnou odpověď posílejte na email damynakole@gmail.com, nejpozději do pondělí 15.5.2023 do půlnoci.
Do předmětu uveďte  SOUTĚŽ CYKLISTICKÝ KEMP a nezapomeňte uvést své celé jméno a email, na který vás budeme informovat o eventuální výhře a dalších podrobnostech. 

O co soutěžíme?

1.cena – kemp ZDARMA

2.cena – 1 + 1 

3.cena – balíček od partnerů kempu 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková