Magický THEOS R-série konečně v prodeji!

Novinka slovenského Kellyse ohromí roboticky svařovaným rámem i magickými barvami. Do obchodu přichází právě teď!

Na prezentaci novinek slovenského výrobce, jenž se konala téměř před rokem vzbuzoval vystavený prototyp enduro e-biku Theos R-série ohromnou pozornost všech přítomných. A právem. Dokonalost roboticky svařeného rámu v kombinaci se zvoleným systémem vyjmutí baterie podtrhla jeho barva, měnící se s paprsky slunečního světla. Nyní se konečně dostává k svým potenciálním uživatelům.

Co z něj dělá výjimečný bike?

1. Theos R má nový roboticky svařený rám

Novinkou je zde nejenom použitý materiál, ale také technologie jeho výroby. Hydroformované trubky jsou řezané laserem na speciálních strojích a následně svařované s využitím velice přesných robotů. Díky robotickému svařování a precizní postprodukci se nový rám THEOS R-série stává nejpřesněji vyrobeným hliníkovým rámem elektrokola v tomto odvětví.

Zajímavé je na tom všem také to, že proces výroby rámu se odehrává kompletně v rámci Evropské unie.

2. Jeden krok na vyjmutí vysokokapacitní baterie

Kellys Theos R má baterii o kapacitě 725 Wh (20 Ah), která se nachází ve spodní rámové trubce. Stejně jako THEOS F-série i THEOS R-série využívá systém vyjímatelné baterie, při kterém se baterie vyjme jednoduchým vysunutím právě ze spodní rámové trubky. Až na tento spodní otvor je hlavní rámová trubka kompaktní a díky tomu je rám velice tuhý.

Důležité je i to, že uzamčení výsuvné baterie v rámu je řešeno jedním 6 mm imbusovým šroubem, který má totožnou velikost s pevnými osami, takže pro váš e-bike nepotřebujete žádné další nářadí.

3. Vpřed žene nejnovější generace Panasonic elektro pohonu

Bike THEOS R-série je vybaven novým motorem Panasonic GX Ultimate s točivým momentem 95 Nm a celkovou hmotnost pouhých 2,9 kg! Přináší také vylepšený AI-AUTO režim, při kterém máte stále pocit jízdy na „boostu“, ale který poskytuje výkon jen tehdy, když jej potřebujete, čímž významně šetří energii. Výsledkem je ještě delší dojezd.

 

4. Vybaven barevným displejem s navigací

Všechna elektrokola THEOS R-série jsou dodávána i s Bluetooth displejem s navigací, spárovatelným se sportovní aplikací Komoot, která zobrazuje navigační signály přímo na displeji například na nových cestách nebo na neznámých trailech. Navíc můžete svůj mobil nabíjet přímo z baterie e-biku přes USB konektor umístěný na boku displeje!

 TECH INFO

 Nový KELLYS THEOS R-série využívá progresivní enduro geometrii se sníženým těžištěm a zdvihem 150 mm vpředu a   130 mm vzadu, v kombinaci s uspořádáním mullet s 29” předním a 27,5” zadním kolem pro rychlé průjezdy zatáčkami,   mnohem lepší ovladatelnost a stabilitu.

 O odpružení se stará nejnovější čtyřčepové zavěšení zadní stavby s virtuálním bodem otáčení z vývojářské dílny Kellys s   názvem “ThinkLink” a zachovává všechny výhody, jako je citlivost, nezávislost na brzdách a hnacím ústrojí a pracuje bez   nepříjemných zpětných nárazů od pedálů. Díky hlavnímu virtuálnímu čepu systému „ThinkLink“ umístěnému u centra   středového složení si řetěz zachovává konstantní délku v celém rozsahu pružení.

 Série THEOS R přichází ve dvou stupních specifikací a několika barevných variantách. Nové barvy jsou: MAGIC GREEN   a MAGIC PINK, které mění vzhled podle úhlu dopadu slunečního světla.

Podrobné specifikace jednotlivých modelů THEOS R série, barevné varianty i dostupné velikosti najdete na stránkách výrobce KELLYS.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková