CZECH mix team závodil v Holandsku.

Prestižního pozvání se dostalo českým závodnicím – a to přímo z rodiny světové hvězdy a mnohonásobné mistryně světa, Marianne Vos !

O víkendu se jel v holandském městě Aalburg , což je rodné město Marianne Vos, devátý ročník “Rabobank 7-dorpenomloop Aalburg“. A CZECH mix team v kategorii ELITE i juniorek byl u toho. Závod v délce 121 km, je v mezinárodním kalendáři hodnocen jako UCI 1.2 a tak přilákal na start poměrně slušnou konkurenci.
Přestože trať nebyla náročná převýšením, své udělal silný vítr a otevřené pláně, tolik typické pro holandské závody. Jelo se na tři velké 29 km a tři 10 km okruhy, vždy s průjezdem cílovým prostorem, což přilákalo i spoustu diváků. Těm se závodnice „odměnily“ velkou aktivitou a vysokým tempem – průměrná rychlost vítězky byla téměř 41 km/hod !

A jaké postřehy mají z této akce české závodnice a jeden z členů realizačního týmu ?

„Hned po prvních „zahřívacích“ 17 kilometrech se startovní pole natáhlo na „terezín“, tempo se zvyšovalo a byla jen otázka času, kdy se tato linie rozpojí. Brzo se peloton rozdělil na dvě části, vepředu zůstala jen Zuzka Neckářová, ostatní děvčata byla v druhé skupině. A i z čela se ještě odpoutala 13 ti členná skupina, která navyšovala náskok, který v cíli byl přes 5 minut. Ale i v druhé skupině se závodilo a Zuzana si počínala velmi aktivně. Zuzka se ještě dva kilometry před cílem pokusila odjet ve čtveřici, ale nástup nevyšel a tak dojela ve skupině na 28 místě“, popisuje průběh závodu Michal Frantík, …….
Nejlepší z českého týmu , Zuzka Neckářová závod hodnotila následovně : Závod to byl hodně náročný,prvních 20 km jsem viděla před očima tmu, jak se jelo rychle. Pak už bylo líp, možné že i při troše štěstí jsem mohla být v první, odskočené skupině, ale popravdě, ty holky jsou jinde. Před cílem jsem zkusila ještě odjet, byly jsme ve čtyřech, ale nepovedlo se a v spurtu mi pak trochu síly chyběly. Ale zazávodila jsem si skvěle – je to výborná zkušenost. Musím poděkovat realizačnímu týmu (Frantík, Heřmanovský, Kříž, pozn. redakce) a vůbec partnerům CZECH MIX teamu, že můžeme vyjet do světa, protože přesně tohle nás posune dál.

Nejlepší z mladičkých českých závodnic byla Markéta Hájková.

 

Pro všechny děvčata byl závod velkou zkušeností, poměřily se s kvalitní konkurencí a mohly také na vlastní oči vidět své vzory i užít atmosféru celého závodu. A památkou na celý život jistě zůstane osobně podepsaný dres od Marianne Vos, které dostala každá z našich reprezentantek.

 

 

 

Výsledky:
1. HOSKING Chloe,   Wiggle onda Pro Cycling      2:58:33
2. VOS Marianne, Rabobank -Liv Woman Cycling Team    2:58:33
3.PIETERS Amy, Team LI Plantur    2:58:33
……
28. NECKÁŘOVÁ Zuzana, CZECH Mix team      -5:24

 

Autor: Kaja P

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková