Zuzka Neckářová: Plním si svůj sen !

Je to skoro až pohádkový příběh. O snu, který se právě naplňuje. Před šesti lety sedla poprvé na kolo, ale horské. Před rokem, když hledala motivaci, proč má trénink tolik bolet,zkusila silniční cyklistiku. Ta bolela ještě víc, ale smysl to mělo. Zuzana Neckářová dosáhla na vysněný vrchol – za několik dní se postaví na start mistrovství světa v silniční světa.

Chytrá, pohledná a šikovná. Charakteristika platná pro řadu mladých žen. Ale jedenatřicetiletá magistra, Zuzka Neckářová má ještě něco navíc – je hodně dobrá na kole. V České republice téměř bez konkurence, takže za pár dní bude reprezentovat společně s Martinou Sáblíkovou  na  světovém šampionátu v silniční cyklistice. Před odletem do dějiště světového šampionátu,  amerického Richmondu, nám zodpověděla pár otázek…..

Zuzko,co pro tebe znamená nominace na MS ?
Nikdy jsem na tak velkém závodě v mé krátké kariéře nebyla. Určitě je to vrchol a splnění snu, v který jsem popravdě moc nevěřila. A on se splnil 🙂 Přiznám se, že jsem letos kolu obětovala strašně moc a těší mě, že mé výkony o tom přesvědčily
V létě jsi startovala na Evropských hrách v Baku, které si získaly také mediální pozornost. Co je víc ?.
EH v Baku byly pro mě první velké závody. MS se zúčastním také poprvé. Takže zatím závody mezi sebou porovnat nemůžu. EH byl navíc i první ročník, byly brané opravdu jako olympiáda, ale nikdo netušil , jaké to doopravdy bude, jak se to povede. MS má dlouholetou tradici a prestiž, na které přijedou opravdu ti nejlepší. Všichni ladí formu právě na tento závod. Rozhodně zúčastnit se tak velké události jako je MS je pro mě něco neuvěřitelného !

Od kdy znáš nominaci – a jak se připravovala. Kolik máš za sebou letos “velkých ” mezinárodních závodů ?
Nominaci vím od druhé poloviny srpna. Bohužel, z důvodu zranění při časovce v Baku jsem ztratila měsíc a půl přípravy a museli jsme hodně dohánět a improvizovat. Ale udělala jsem všechno co bylo v mých silách.
Jela jsem 4 etapáky a jednu jednorázovku v Holandsku.

Jak jsi zvládla poslední týdny skloubit finální přípravu a tvé zaměstnání – přeci jen paní magistra asi nemůže jen tak zmizet na 5 týdnů z lékárny….
Podpora z práce byla veliká, všichni mi vycházeli vstříc a moc mi fandí. Strašně jim za to děkuji. Za poslední 3 týdny jsem se v práci moc nezdržela, směny se řídily podle mě. Poslední týden před odjezdem jsem měla téměř volno.

Jak dlouho budeš v USA, v dějišti šampionátu ?
Týden od 21. do 28.9. Závod mám v sobotu, 26. září.

Co víš o závodě, který tě čeká ?
Již několikrát jsem viděla video, profil také znám a hodně se o tom povídá. Podle toho jsme směřovali i s trenérem přípravu. Tréninky do rychla, za autem, po rovině i v kopcích.

Dovolíš si tipnout svůj výsledek ? Kdy budeš spokojená ?
Bude to hrozně těžké, ale v závodě nechám úplně všechno. Těžko se odhaduje konkrétní číslo. Až bude po závodě, chci mít pocit, že jsem pro to udělala maximum, ať bude výsledek jakýkoliv. Pak budu spokojená.

Autor: Kája Polívková
Foto: archiv DNK, Z.N.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková