Medaile na dosah. Skončil evropský šampionát v cyklokrosu.

Pavla Havlíková kousek od medaile . Ženy vybojovaly na evropském šampionátu v cyklokrosu dvě čtvrtá a dvě desátá místa.

O víkendu bojovali čeští reprezentanti  o medaile na  mistrovství Evropy  v cyklokrosu, které hostil nizozemský Huijbergen.  Ženy byly tentokrát lepší, než muži – blýskly se hned dvěma 4. místy a to jak v elitní kategorii i , tak i v závodě dívek do 23 let. Pouhých 26 vteřin ztratila na vítězku Pavla Havlíková, která tak letos nebyla poprvé na pódiu. I tak byla s výkonem spokojená, byť bronz byl skutečně na dohled – chybělo pouhých 12 vteřin. Její reprezentační kolegyně, Martina Mikulášková dokončila na 10. pozici.
A totožné umístění předvedly i ženy do 23 let, kde na čtvrtém místě skončila Jana Czeczinkarová a desítku nejlepších uzavírala Nikola Nosková.

Evropský titul v kategorii žen získala Sanne Cant z Belgie, stříbro její kolegyni Jolien Veschurenen, bronz patří britské reprezentantce, jenž to umí skvěle i na silnici, Nikki Harris.

Autor:Kája P.