VÁNOCE S …Pavlou Havlíkovou

Jak vypadají poslední týdny v roce našich vrcholových závodnic ? Stanou se z nich hospodyňky ? Na kolik dní si dovolí odložit kolo a užívat si odpočinek ? Vyzpovídaly jsme je…

Pavla Havlíková letos dělá fanouškům cyklistiky velkou radost. Ve své nejlepší disciplíně, cyklokrosu, sbírá vítězství a pódiová umístění v prestižních zahraničních závodech. Kalendář závodů je nabitý, co týden, to akce….Jak tráví sváteční dny, kolik volna si užije naše současná nejlepší cyklokrosařka ?  Vyzpovídaly jsme Pavlu  a nechyběly ani všetečné otázky ohledně pečení cukroví….

Pavlo, jak vypadá tvůj program v posledních dvou týdnech roku ?
Téměř stejně jako předchozí dny roku, ještě 20.12. máme závody v Belgii ( SP v Namuru ). Jen s tím rozdílem, že se snažím vymyslet co má Ježíšek mým nejbližším naježit pod stromeček. Vždy to nechávám na poslední chvíli. Moc mi záleží na tom, aby to bylo opravdu překvapení. Ještě že existují letadla, budu doma pohodlně a včas.

 Kolik dní tréninkového volna si dovolíš ?
To slovo neznám :-). Jsem typ, co se musí hýbat každý den. A hlavně mám 26.12. SP v Zolderu, tak na to není ani moc čas. Ale to neznamená, že 365 dní v roce jezdím na kole. Miluji jakékoli sportovní aktivity, hlavně když si je můžu užít s kamarády

Je u tebe štědrý den sportovní nebo den lenošení ?
Obojí, už jsem se za ty roky naučila, jak si Vánoce užít. Zvládám trénink i lenošení u televize.Jsem machr ve využívání každé denní minuty 😉

Kde ( s kým) budeš trávit vánoce. Budou něčím letos výjimečné ?
Určitě se svými nejbližšími v Čechách – jednou jedinkrát jsem musela trávit vánoce v zahraničí a už nikdy více. Jsem rodinný typ. Pro mě jsou každé vánoce výjimečné. Tím jak hodně cestuji, si vážím každé chvilky s rodinou čím dál víc. Pro mě znamenají vánoce jen jeden den 24.12., hned druhý den ráno musím pádit do Belgie na další závody a vracím se vždy až další rok. Silvestra tradičně slavím v Belgii.

Dodržuješ českou klasiku, tedy kapra a bramborový salát ?
Nejsem moc rybí typ, ale jednou v roce dělám výjimku. Tradice je tradice, prostě to k vánocům patří.

Co pečení cukroví ? Patří to k činnostem, které si v předvánočním čase nenecháš ujít ? Pokud ano, co děláš nejraději ?
Pečení cukroví mě baví, ale času na to mám opravdu málo. Poslední roky to nechávám na svém okolí. Ale každý rok si najdu čas vyrobit vosí hnízda a banánové jednohubky, to u nás nikdo dělat nechce – tak aspoň kapánek přidám ruce k dílu.
 Najdeš si čas na sledování televize? Máš TOP pohádku, na kterou se těšíš….?
Nemám nejoblíbenější pohádku, když už se mi podaří sednout k televizi, je mi jedno jaká pohádka tam běží. Mám radost z toho, že se můžu bez starostí koukat a nic nedělat.

Máš pro nás ještě nějakou perličku ?
Já jsem zvířomil, nedokážu zabít zvíře. Kvůli dětem máme každý rok ve vaně dokonce živý kapry. Taková atrakce pro naše prcky. Picnout je pak musí tatík, nikdo jinej by to doma fakt nedal.

Pavlo, díky a přejeme krásné vánoční svátky i úspěšné závodění !

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková