Budoucnost nebo bláznivý nápad? Twicycle!

Co myslíte, objeví se takové kolo i na českých cyklostezkách….?

Cyklistika je skvělá na posílení kardiovaskulárního systému a vaší dolní poloviny těla. Nyní můžete vylepšit kondici a zpevnit i horní partie. Můžete zapojit jen nohy nebo jen paže a trup. Jedna jízda, dvojí trénink. To bylo hlavním motivem vynálezce TwiCyclu, Bryana Rista, který nepovoláním producent,  hudebník a skladatel . Cyklistika je „pouze“ jeho vášní.

twicycle-slide-6

TwiCycle pohon je rozdělený na přední a zadní kolo. Z řidítek a tedy pohonem  horních končetin je tak energie přenášená přes  řetěz na kazetu namontovanou na předním kole.  Použijeme-li parafrázi z automobilového průmyslu, jde o tedy o pohon “všech dvou kol”.

twicycle-slide-11

Na první pohled nám může přijít nebezpečné mít kliky na řidítkách přímo před obličejem, ale to prý výrobce hodlá vyřešit speciálním krytem poskytujícím ochranu před kontaktem s převodníkem. Boyan Rista, který projekt představil, plánuje i verzi pro mountainbiking. Prozatím ale jeho plány míří ke spuštění crowdfundingové kampaně, aby na projekt získal chybějící finanční prostředky nutné ke spuštění výroby.

Cena tohoto stroje by měla být konkurenceschopná s běžnými silničními koly. Než se projekt podaří rozběhnout, můžete se zatím podívat na video představující TwiCycle blíže.

Co myslíte, objeví se i na českých cyklostezkách?

Autor: Kája P.
zdroj:kolo.cz

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková