Dnes končí on-line registrace na závod ČEZ BIKEPRAGUE.

Už v sobotu 11. června 2016 v pravé poledne odstartuje pátý ročník závodu ČEZ Bike Prague, kde se závodníci mohou opět rozhodnout až přímo na trati, jestli pojedou trasu na 65, nebo 35 kilometrů.

Projedou se Prokopským údolím, CHKO Český kras i k vysílači Cukrák. Zvýhodněné registrace probíhají na www.bike-prague.cz ještě ve středu 8. června. Pak se můžete přihlásit až na místě, v den závodu.

Závod ČEZ Bike Prague je výjimečný především tím, že si až na trase mohou závodníci zvolit, zda pojedou kratší, nebo delší variantu. Zkrátka ale nepřijdou ani ti nejmenší bikeři, pro které jsou přichystané trasy od 350 metrů až po 3 kilometry.

Kudy se jede?
Hned po startu od Galerie Butovice sjedou závodníci do Prokopského údolí. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek a lomů se můžete pokochat i krásnými skalními výběžky a projet si několik brodů. Trasa závodu vede dále přes lesy a louky CHKO Český kras až na 19. kilometru dojde k rozdvojení tras. Ti z delšího závodu se dostanou až k vysílači Cukrák, na který je čeká výjezd do výšky 411 m. n. m.

Na závod si každoročně najde cestu kolem 1 700 závodníků všech věkových kategorií, z různých koutů republiky, a dokonce i ze zahraničí. Organizátoři věří, že letos by se mohla i prolomit dvoutisícová hranice účastníků. „Jsme rádi, že ČEZ Bike Prague si buduje tradici, a letos tak vypukne už pátý ročník. Závod každoročně láká více a více závodníků, a to jak z elitních řad, tak i těch, kteří si vyjedou jen občas a chtějí jen zkrátka okusit atmosféru závodu,″ říká David Douša z agentury RAUL, která závod organizuje.

Váhate, zda jet? Nebo přijít jako doprovod? Víme proč ANO!

1. Pro závodníky je připraven špičkový servis. Před závodem si mohou nechat seřídit kolo, pořídit si energetické doplňky nebo se rozcvičit před výkonem s profesionálním fitness trenérem. Občerstvení dostanou závodníci na trati i po závodě. Ihned po dojetí závodu si mohou umýt nejen své kolo ale i sebe ve sprchách.

2. Užijete den plný zábavy. ČEZ Bike Prague ale není jen o samotném závodě. Zázemí před Galerií Butovice se v den závodu promění v zónu plnou her, soutěží a zábavy. Závodníci se mohou těšit na trampolínovou show, děti si mohou vyzkoušet zábavnou terénní Skibi dráhu a pro dospělé je připraveno testování elektrokol.

Zvýhodněné registrace do závodu probíhají na stránkách závodu www.bike-prague.cz, při registraci dvou a více osob máte startovné o sto korun levnější! Přihlásit se můžete za plnou cenu i 11. června na místě. Zabojovat můžete i v týmových soutěžích Tandem pro dvojice nebo Slow motion pro týmy s neomezeným počtem členů. Více informací najdete na webových stránkách www.bike-prague.cz a na Facebooku.

Chcete se přidat ke skupině Dámy na kole? Není nic snadnějšího….užijte si Výlet s číslem!

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková