Jana Czeczinkarová má bronz z evropského šampionátu v cyklokrosu!

Parádní výkon předvedla devatenáctiletá reprezentantka Jana Czeczinkarová, když na mistrovství Evropy v cyklokrosu, ve francouzském Pontchateau, vybojovala v těsném finiši bronzovou medaili. Pro evropský titul v kategorii U23 si suverénně dojela Italka Chiara Teocchiová.

Pro Janu Czeczinkarovou  je to již druhý evropský bronz, ten první získala dodatečně, s téměř ročním odstupem,  po diskvalifikaci  vítězky loňského šampionátu,  Belgičanky Femke van den Driesscheové.

Další české závodnice se nevešly do první desítky, Nikole Bajgerové patří 14. místo, její týmová kolegyně, Nikola Nosková, dokončila 23.

Jana Czeczinkarová patřila po loňském úspěchu k favoritkám závodu, ale zpočátku se pro ní závod nevyvíjel dobře, pohybovala se daleko od čela, jak se později sama vyjádřila, měla hodně těžké nohy.  Postupně se ale dokázala dostat dopředu, ale o cenný kov se musela poprat až do posledních metrů, kde se jí v napínavém finiši podařilo zdolat další italskou závodnici,  Saru Casalovou.

Bezprostředně po závodě poskytla Jana rozhovor pro server cyklokros.cz.”Nohy jsem měla totálně kovové”, můžete si přečíst zde.

 

Výsledky – Ženy U23
1. Teocchiová (It.) 44:43
2. Clauzelová (Fr.) +11
3. Czeczinkarová (ČR) +39,
4. Casalaová (It.) +40
…….
14. Bajgerová +2:29
23. Nosková (obě ČR) +3:28

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková