ME v cyklokrosu: Pavla Havlíková v elitním závodě žen na 7. místě.

Druhý závodní den evropského cyklokrosového šampionátu zůstal pro české reprezentantky bez medaile. Pavla Havlíková ale potvrdila příslušnost k širší světové špičce, když po pádu vybojovala 7. místo, se ztrátou 1 minuty na úřadující mistryni světa a nyní i čerstvou evropskou šampionku, Nizozemku Thalitu De Jongovou.

Necelé dvě desítky žen se dnes před polednem vydaly do boje o evropský titul a medaile. Česká republika měla dvojí zastoupení, Pavlu Havlíkovou, která obhajovala čtvrté místo a národní mistryni, Martinu Mikuláškovou.  A právě Pavla v koutku duše pomýšlela na vylepšení lońské nepopulární brambory.

Ve velmi rychlém závodě nebyla nouze o pády, prvnímu se Pavle podařilo vyhnout, v druhém okruhu už ale tolik štěstí neměla a to jí stálo kontakt s čelní skupinou a pak už jen skvělou stíhací jízdou bojovala o co nejlepší umístění. „ Je to mrzutá i šťastná sedmička, moje umístění.  Jsem ráda, že se mi podařilo uniknout tomu prvnímu smotku, to byl velký masakr, jelo se hodně rychle. Cítila jsem se dobře, nohy šly, ale pak jsem šla v druhém kole k zemi a to mě vyřadilo ze hry o pódium. Než jsem pád rozdýchala, dostala se do tempa, čelo bylo pryč. Nechala jsem na trati všechno, to je pro mě v tuhle chvíli důležité. A cítím, že forma pomalu stoupá“, napsala nám Pavla komentář k průběhu jejího vystoupení.

Spokojená se svým výsledkem rozhodně nebude Martina Mikulášková, která se umístila až v závěru výsledkové listiny, když byla hodnocená jako 16. žena, s poměrně velkou ztrátou na vítězku.

Vítězka se od soupeřek odpoutala ve třetím okruhu a jela si svůj závod až do cíle. Za ní se naopak o medaile rozhodovalo až v závěrečném spurtu, kde z čtyřčlenné skupiny měla nejvíce sil reprezentační kolegyně De  Jongové, Lucinda Brandová. Brnoz pak brala Francouzka Caroline Maniová. Nevedlo se další z favoritek, Sanne Cantové, která dojela o jednu příčku  před Havlíkovou.

Ženy:
1. Thalia De Jong (Niz) )43:14
2. Lucinda Brand (Niz) +16“
3. Caroline Mani (Fra) +17“

7. Pavla Havlíková +1:00“
16. Martina Mikulášková +4:00“

Kompletní výsledky  zde

Foto: EKZ CROSS Tour

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková