SP Albstadt: Škarnitzlová si opět polepšila, Štěpánová se nedostala do cíle

Světový pohár horských kol měl druhou zastávku v německém Albstadtu. Bojovalo se s náročnou a prašnou tratí a také teplotou přes 30 °C. Své první vítězství získala Yana Belomoyna, na “bednu”se dostalo duo z Kross Teamu, Maja Wloszczowska a Jolanda Neff. Vpřed poskočila Jitka Škarnitzlová, dokončila 36….

Týden po úvodním závodě SP horských kol v cross country, který se odehrál v Novém Městě na Moravě, se celá světová scéna mountainbikingu přesunula do německého Albstadtu, kde byl na programu druhý díl seriálu.

Ten přivítal závod Světového poháru již popáté, přesto se tu intenzivně pracovalo na vylepšení trati i zázemí, protože v roce 2020 bude jihoněmecké městečko Albstadt dějištěm mistrovství světa. Okruh v délce 4 kilometrů s převýšením 190m ozdobil, nově náročný drop, některá místa byla víc uhlazená a proto i jezdivá.

“Je to snad poprvé, co to tady neklouže. Vždycky jsme tu jeli na mokru a to byl mazec. Okruh teď uhladili a mně se líbí”, popsala své první dojmy z trati česká reprezentantka Karla Štěpánová, která si chtěla po nezdaru před týdnem spravit chuť. “Poslední dny mě rameno na kole nebolelo, uvidíme, jaký to bude v závodě, když to nepůjde, tak tady určitě slezu”, rozjímala Karla ještě před závodem.

Bohužel, v jejím případě se slova naplnila, hned v druhém okruhu ze závodu odstoupila.

Radost českým fanouškům udělala svým výkonem Jitka Škarnitzlová, která opět posunula své letošní maximum, když cílovou páskou projela na 36. místě se ztrátou 9 minut a 40 vteřin. Oproti Novému Městu si tak polepšila o 5 míst a potvrdila si, že jí jde forma nahoru.

O pódium se tentokrát strhla urputná bitva, z které vyšla nejlépe mladičká Ukrajinka Yana Belomoyna, když v posledním kole předjela do té doby vedoucí Maju Wloszczowskou. Ta si dojela pro další ze svých mnoha druhých míst, na “bednu” se propracovala její týmová kolegyně, Jolanda Neff.

Víkendové klání sledoval na místě náš kolega ze serveru mtbs.cz, který připravil podrobný report ze závodu žen i kategorie U23, který si můžete přečíst zde.

Výsledky ženy Elite
1. Yana Belomoyna (UKR, CST Sandd American Eagle) 1:38:25
2. Maja Wloszczowska (POL, Kross Racing) +0:16
3. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:23
4. Linda Indergand (SUI, Focus XC) +1:10
5. Rebecca Hendersson (AUS) +1:39
5. Nicole Koller (SUI, Radon Factory) +2:06

36. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) +9:40
59. Hana Ježková (GT Opportunity),64. Lucie Veselá (GT Opportunity), DNF. Karla Štěpánová (N1 Racing)

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková