Giro Rosa: Nikola Nosková průběžně na třetím místě v kategorii U23.

Tři etapy závodu Giro Rosa má za sebou Nikola Nosková, jedoucí v barvách profi týmu BePink. A nevede si vůbec špatně!

V pátek odpoledne odstartoval nejvýznamnější etapový závod ženské WorldTour, Giro Rosa.
Jako první byla na pořadu časovka družstev, kterou suverénně ovládl v současnosti asi nejsilnější tým, Boels Dolmans. Členky této formace prolétly trať dlouhou 11,5 km průměrnou rychlostí 46,67 km/hod, na druhé v pořadí získaly náskok 16 vteřin. Italský celek BePink Cogeas, za který závodí česká šampiónka skončil na 15. místě se ztrátou 1:33.

Další den čekala na závodnice 122 km dlouhá etapa, která dokázala peloton téměř 170 závodnic nadělit. Zhruba 30 kilometrů před cílem, se na začátku 5 ti kilometrovém stoupání zvýšila tempo a v jeho nejprudší části (8%) se pole začalo trhat. Na vrcholu pak zůstala velmi silná trojice: Nizozemky Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten a Italka Elisa Longo Borghini, které přes veškerou snahu další zformovaná skupina nedostihla. Sprint zvládla nejlépe prvně jmenovaná závodnice, Nikola Nosková se dokázala udržet mezi nejlepšími, které bojovaly o 9.–27. místo, a nakonec ve spurtu této druhé skupiny dojela šestadvacátá.

Třetí etapa byla rovinatá a dámy zvládly porci 100 km pod dvě a půl hodiny, rychlostním průměrem 40,591 km/hod! V hromadném dojezdu se radovala britská závodnice Hannah Barnesh, Nikola Nosková pak ve stejném čase na 62. místě.

Po třech etapách patří Nikole Noskové průběžně 23. příčka a v kategorii do 23 let je na třetím místě.

Výsledky zde.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková