Reklama

Malevil cup. Kultovní akce, kde DNK nesmí chybět

Přišla nám milá pozvánka pořadatele Malevil cupu pro DNK. Vloni jsme tam zanechaly neopomenutelnou stopu a užily si prima den. Letos tedy opáčko….

Reklama

Tak trochu ve stínu právě skončeného prestižního etapového závodu Cape Epic pomalu vrcholí přípravy českého kultovního bike marathonu Malevil Cup, který se koná v hraničních hvozdech Lužických a Žitavských hor o víkendu 9. a 10. června 2018 již po devatenácté.

Těší nás, že mnozí jeho účastníci pravidelně startují i u nás. Namátkou vítěz letošních dvou etap na Epicu Nicola Rohrbach SUI (2. místo na Malevilu 2017) či vítěz kategorie masters a ex-mistr světa Masimo De Bartolis IT (11. místo MC 2017) řekl ředitel závodu Radek Patrák.

Letos vůbec celkově evidujeme zvýšený zájem zajímavých jmen. Zájem o start v Lužických horách má např. Sally Bigham GBR, která má doma stříbro z mistrovství světa 2016. Sally je i teamová kolegyně Krystiana Hynka z teamu Canyon Topeak. Nebo Christina Kollmann, která je loňskou mistryní Evropy v marathonu z Popradu.

O zajímavé osobnosti na startovní listině asi tedy nebude nouze. Malevil je jedním z mála závodů, který vypisuje stejné odměny pro muže i pro ženy. No a součástí je i dnes již tradiční soutěž dvojic, chcete-li Malevil Epic. Pokud si tedy netroufáte na trasu 100 km sama, zkuste to s kamarádem, manželem nebo s někým komu věříte. Společný zážitek na trase = dvojnásobná radost v cíli. To je možná výzva i pro vás.

Návštěva Lužických hor stojí vůbec za to. Centrum závodu v Resortu Malevil nabízí špičkové zázemí a nebudou se zde nudit ani vaše děti. Po místních trailech bez problému dorazíte pod hrad Oybin, který je opravdovou dominantou. V dojezdové vzdálenosti jsou lázně Trixi Bad s víkendovou vesnicí či Sklárna Ajeto. Zde se dělají vítězné poháry pro Tour de France a také medaile pro Malevil Cup. Ke sklářské huti vás rádi pustí a můžete si vyzkoušet, jak se se sklem pracuje.

Samozřejmostí na Malevilu je vlastně třídenní sportovně společenský program pro vyznavače horských kol a pohybu vůbec. Nedělní program je pak tradičně vyhrazen dětem. Připraveny budou dětské závody, soutěže s Teamem silniční bezpečnosti, prezentace hasičské techniky a mnoho dalšího.

Závod, který je i letos zařazen do prestižní UCI mountain bike marathon series 2018 a seriálu Marathonman Europe je ale primárně určen hobikům a bikerkám všeho věku. Čtyři trasy vedené českým a německým pohraničím vám nabídnou neopakovatelný zážitek při zdolání místních vrcholů ale i nádherné výhledy do krajiny.

Ani letos nebude Malevil bez novinek. Ta nejzásadnější: v Jablonném v Podještědí probíhá a bude pokračovat celková rekonstrukce sítí, což výrazně ovlivní průjezd městem. Toto si vynutilo změnu místa startu všech tras. Ten se vlastně oficiálně vůbec poprvé uskuteční přímo v Heřmanicích a Resortu Malevil.

 

Internetová registrace k závodu je spuštěna. Více informací naleznete na www.malevilcup.cz

Tratě:
ČOKO jízda, 25km, 45km, 65 nebo 100 km?
Dámy, kdo se letos přidá? Zatím začněte trénovat, brzy vám nabídneme možnost strávit společně nejen závodní den, ale celý víkend! S bikem, samozřejmě…

A tady je vzpomínka na naši loňskou účast.

Dámská extra jízda na Malevilu

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková