Blíží se Bike Prague a Dámy mají skvělou posilu, jede v tom s námi Soňa Ježková!

Aktuální informace nejen pro tým Dámy na kole o sobotním závodě…

Už je to pomalu tady! 7. ročník Bike Prague odstartuje už v sobotu 19. května od pražské Galerie Butovice.  Jak jsme psaly, zapojily jsme se do soutěže Slow Motion a už teď máme velkou radost, kolik z vás se rozhodlo podpořit myšlenku, že se nemusí bojovat jen o nejrychlejší čas, umístění, ale že to jde, vyjet jen tak za zážitky a užít si společně závodní atmosféru.  

V týmu nás jsou v tuhle chvíli víc jak tři desítky!  A to včetně velmi milé „posily“, Soni Ježkové, manželky několikanásobného paralympijského vítěze, Jiřího Ježka, která se chystá na 35 kilometrovou trať.

Tato nesmírně sledovaná dvojice propaguje sport nejen v závodní rovině, na Bike Prague tak společně pojedou „na pohodu“ a nás těší, že právě Soňa připojením mezi Dámy na kole  podpoří  i naší myšlenku, že závod může být takový „výlet s číslem“.

soňa ježková

Manželka, manažerka a hlavně báječná ženská. Přečtěte si více v našem rozhovoru se Soňou, který je z doby, kdy její muž jezdil jako profesionální závodník.

Organizační info – výběr trasy

O změnách propozic jsme už psaly zde. Rozhodnutí o délce trasy musíte udělat před startem.  Tedy nejpozději ve 12 hodin, kdy vyjíždí závodníci na 55 km. Pořadatel slibuje, že i když jsi přihlášená na kratší závod, můžeš vyrazit na delší trasu. Přidává k tomu také důležité upozornění ohledně časových limitů.

Pro závodníky, kteří se rozhodnou pro start na dlouhé trase: pro zaručení bezpečnosti mohou být závodníci na dlouhé trase s očekávaným cílovým časem nad 3:15 hod. zastaveni po nezbytně nutnou dobu v místech, kde se trasy potkají s nejrychlejšími závodníky na krátké trase.  Jde především o bezpečnost všech účastníků.

DNK info

1. Pro všechny závodnice, které se do týmu připojily prostřednictvím soutěže na našich webových stránkách a tedy získaly slevový kupón a přihlášení od nás.

Startovní číslo a závodní tašku vám vyzvedneme, bude pro vás nachystaná v našem stánku DNK. Tam dostanete i ponožky, které jste si zakoupily.

2. Pro ostatní, kteří se připojily (připojili) do týmu DNK v Slow Motion soutěži.

Přijďte za námi do stánku DNK, kde budete moct využít zázemí, předstartovní pomazání od značky BINA, do 11:45 bude přítomný i mechanik. Je pro vás nachystaný malý dárek v podobě DNK samolepek na helmu a kolo. A samozřejmě slevy na DNK kolekci.

Budeme tam pro Vás nejpozději od 10 hodin, do „zavíračky“. Vzhledem k různým časům startu /12 a 15 hod/  se možná nepotkáme všichni najednou, ale pokud se podaří závodnicím z krátké trati přijít do půl 12, bude moc rádi za šanci udělat společnou fotku ve velkém počtu!

NÁHDLEVOKA
Vážíme si všech, co nás svou účastí podpoří! Dámy na kole - to není parta holek, to je životní styl!

Program pro malé i velké

Sobota 19.5.2018

7:00 – 14:00

Registrace, výdej startovních balíčků dospělí (změny
a nové registracenejdéle 1 hod. před startem)

7:00 – 9:30

Registrace, výdej startovních balíčků děti

10:00

Start dětí, kategorie starší a mladší žáci (2004-2007), 3 km

10:15

Start dětí, kategorie nejmladší žáci (2008-2009), 2 km

10:30

Start dětí, kategorie předžáci (2010-2011), 700 m

10:45

Start dětí, kategorie benjamínci (2012 a mladší), 350 m 
(oddělený start kol a odrážedel)

12:00

Start hlavního závodu na 55 km

12:30 – 12:50

Vyhlášení dětských kategorií a dětská tombola

15:00

Start hlavního závodu na 35 km

15:15

Vyhlášení absolutních vítězů a vítězů kateg. na trati 55 km

17:15

Vyhlášení absolutních vítězů a vítězů kateg. na trati 35 km

18:00

Tombola

19:00

Limit pro dojetí do cíle

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková