SP Mont St. Anne: Česká radost, Katka Nash vybojovala fantastické čtvrté místo v Short tracku!

Česká bikerka Kateřina Nash vybojovala v pátečním závodě Short track čtvrté místo a do nedělního cross country nastoupí z první řady!

Po dvou letech se postavila na start SP letos čtyřicetiletá česká bikerka a prokázala stále fantastickou formu. Na spravedlivém okruhu, který dovolil předjíždět, se dokázala z poslední řady velmi rychle propracovat na 10 -12 pozici. Po ataku budoucí vítězky Anninky Lanvad (Specialized Racing) dokázala udržet čelní skupinu a v cíli se nakonec radovala z fantastického čtvrtého místa, které jí zároveň zajistilo první lajnu do nedělního cross country.

“Přijela jsem do Mont St. Anne proto, že byla Catharine Pendrel zraněná a náš manažer Waldek mě poprosil, jestli bych tady nezávodila, chtěla jsem týmu trochu pomoct, a tak jsem si řekla, vlastně proč ne. Mont St. Anne je pro mě pořád hodně speciální místo… A tím, jak bylo přihlášených málo holek, tak jsem se dostala i do short tracku a v neděli pojedu z první lajny, to je neuvěřitelný, s tím jsem vůbec nepočítala,” řekla v cíli šťastná Katka, která právě tady v kanadském středisku závodila ve Světovém poháru před dvěma lety naposledy. “Na nedělní závod se moc těším, uvidíme jak to půjde, přeci jen trénuju trochu jinak než ostatní holky na cross country,”řekla Katka pro server mtbs.

(více k závodu na mtbs.cz)

Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech) po tréninkovém výpadku a náročném programu v týdnu raději zvolila mírnější tempo a skončila na chvostu výsledkové listiny, přesto si dojela pro 8 UCI bodů a v neděli tak jako tak odstartuje ze třetí řady. Karla Štěpánová (N1 Team) do závodu XCC vůbec nenastoupila.

Výsledky ženy Elite:

  1. Annika Langvad (DEN, Specialized Racing) 19:32 min.
  2. Jolanda Neff (SUI, Kross Racing) +0:04
  3. Kate Courtney (USA, Specialized Racing) +0:05
  4. Kateřina Nash (Clif Pro) +0:07
  5. Barbara Benko (HUN, Focus XC) +0:08
  1. Jitka Škarnitzlová (GAPP System – Cabtech) +2:17 min.

 

Foto: Michal Červený

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková