Schindler představil zajímavosti svých značek pro r. 2019

Úžasná light duše Turbolito, krásná Electra, silnička od Lapierre, nová kolekce Nalini a spousta dalších novinek, které se už brzy objeví na trhu i v našich testech…

Další malé rozšíření, tedy už 15 značek, zastupuje společnost Schindler na českém trhu. Pozvání do nového sídla firmy v Kravařích u Opavy jsme moc rády přijaly a spojily ve dvoudenní akci, s prozkoumáním trailů v Mariánském údolí.  Novinek či drobných inovací na stávajících produktech bylo nemálo, něco k vidění na živo, něco na nás čeká v následujících měsících, kdy se s námi můžete těšit na pořádné testování nebo detailní představení. Takže tady je malá ochutnávka z bohatého menu, které si pro nás produktoví manažeři připravili.

úvodní
Prezentace sice nezačala představováním e-biků, ale světové ocenění za design a inovaci je důkazem, že i tady jsou středem pozornosti

Turbolito

Nezačínáme přehledem kol, a to záměrně. Nová značka v portfoliu společnosti Schindler. Podle nás bude mít tento produkt velký úspěch i mezi něžnou polovinou cyklistické populace. Zapamatujte si název Turbolito. Pokud chcete ne normální duši, ale tu nejlehčí, nejodolnější a skladnou, je to právě Turbolito. Typická je pro ni oranžová barva i to, že má prokazatelně (zkoušely jsme) vyšší odolnost proti propíchnutí jehlou, trnem, hřebíkem. To samé platí i pro procvaknutí o ráfek (to zkoušet teprve budeme). Duše Turbolito jsou v nabídce pro silniční kola, horské biky ve všech rozměrech (26, 27,5 i 29“), i více šířek. Nezapomíná se ani na gravel kola. Detail, že se vyrábí v Evropě má za nás velké plus. A těšíme se na její testování!

trubolito

Cratoni – bezpečně ve městě i na trailech

Bezpečnost je věc, která se v poslední době skloňuje ve všech pádech. V případě helem to není jen o technologii Mips, která má ochránit při pádu náš mozek před nežádoucími otřesy. Cratoni nabízí pro příští rok několik zajímavých modelů napříč spektrem využití. Bestsellerem je helma C-Maniac Pro, nástupce loňské řady C-Maniac, za která získala společnost Cratoni světové ocenění za více jak 1 milion prodaných kusů. Helma, která disponuje odnímatelným chráničem čelisti a vyměnitelným štítkem a je využitelná nejen pro začínající bikerky, ale i pro skateboard, in line bruslení, v mnohem širším barevném spektru a třech velikostech S-XL.

intergaly
C-Maniac Pro
P1039183
C-Mute

Novinkou v nabídce Cratoni je také helma C-Mute, vhodná jak na jízdu po městě, tak i na progresivně se rozvíjející segment elektrokol. Tato přilba nabídne nejen standardy v oblasti ochrany hlavy, ale také díky integrovanému světlu v zadní části zvyšuje viditelnost jezdce pro další účastníky provozu. O tom, že módní design jen zvyšuje atraktivitu helmy, není třeba pochybovat.

P1039211
Smart Ride

Další novinkou a to doslova nabitou moderními technologiemi je helma Smart Ride. Reflektuje na trend současné doby a to je využití kola, jako dopravního prostředku pro cesty do práce, pohybu po městě. Má integrované brýle pro ochranu před větrem a nepříznivým počasím. Je vybavena cash senzorem, který pošle varování v případě nehody, pomocí aplikace v mobilu můžete ovládat směrová světla, která jsou na zadní straně helmy, fotoaparát, spustíte si vysílačku, díky které můžete komunikovat s partnerem, jedoucím vedle nebo za vámi. Bezpochyby helma budoucnosti pro městskou cyklistiku. Cena se pohybuje lehce nad hranicí 8.5 tisíc, ale za ty možnosti, které nabízí, to není moc…

Krásná Electra

Než se podíváme na novinky od Lapierre nebo Ghostu, představíme vám něco z designově úchvatné Electry. Značka, která pochází z Kalifornie evokuje absolutní pohodu a řada věnovaná ženám pak těší svým originálním designem. I proto jsou 2/3 prodaných kol právě ta pro ženy. Největším hitem je Townie Go –nejprodávanější city kolo s elektromotorem. Ještě jedna zajímavost, každá limitovaná edice má pouze 600kusů pro celý svět. Nic navíc. I když se Electra nestane nejčastěji vídaným kolem ve vašem okolí, ten pocit svezení stojí za to. Budete-li mít možnost,vyzkoušejte.

Electra bike
Electra

Lapierre a jeho senzační Sensium

Na úvod je nutné zmínit, že francouzský výrobce přepracoval nejen silniční model Xelius, pro ženy je přichystán karbonový model Xelius SL W, ale na světě je i nová Zesty a Spicy. Změny se týkají pružení, snížení těžiště, což má vliv na lepší ovladatelnost. Dochází k úpravě zdvihů, v závislosti na velikosti kol. U vel. S a M jsou to 27,5“ kola, M, L a XL je pak na 29“ a právě u velkých rozměrů je zdvih 140mm, což dosud chybělo, dříve měla trailová Zesty jen 150mm. Na to, jak budou modely pro r. 2019  si musíme ještě počkat, v showroomu chyběly. Už teď ale můžeme prozradit, že v nabídce bude i e-Zesty.

sensium

Co však neuniklo našim fotoaparátům, je krásná karbonová silnička Sensium 300, v komponentové specifikaci i cenové hadině, která osloví začínající cyklistky. Jistě povedený krok, kdy jezdkyně může využít kvality, které nabízí karbonový rám, přitom pořizovací cena tohoto kola se bude pohybovat kolem 38 tisíc.

Ghost posiluje Lectory, změny mají i AMR a SLAMR

Model Lector je synonymem úspěchu a to nejen na závodních tratích, ale i mezi hobby jezdci. Bike, který má šmrnc, povedenou geometrii a každoročně je nabízen v pestré barevné i komponentové škále. Top model, na kterém mimochodem jezdí současná vicemistryně světa kategorie do 23 let Sina Frei, se dočkal lehké úpravy geometrie, což se dotklo nejmenších velikostí. Z devíti pro letošní rok nových modelů je 6 osazeno novým Sramem 1X12, tři jsou vybaveny dvojpřevodníkem od Shimana.

Lector

Lector 2.7 LCU patří do skupiny novinek pro r. 2019, je postaven na 27,5“ kolech, ale ve stejné specifikaci i barvě je možné mít bike s devětadvacítkami. Výbava primárně Shimanem XT a SLX umožňuje držet velmi sympatickou cenu necelých 48 tisíc a ačkoli jde o unisex model, barva osloví určitě nemálo žen.

FR ARM

V novinkách Ghostu se musíme zmínit o FR AMRu, byť jde se zdvihy 170mm  o kolo pro tvrdé enduro. Ale i takové biky akční divoženky vyhledávají. Nechám stranou detailní popis, za zmínku stojí jednak hlavový úhel, který je 64,5 °, což vidlice hodně položí. A také na pohled zřetelnou záležitost a tou je používání pružin pro tlumení. V Ghostu tomuto systému věří, slibuje to jak snadnější nastavení, tak především trvalé, bez nutnosti jezdce často kontrolovat a upravovat tlaky.

Nalini – upravené střihy, volná kolekce

Krása střídá nádheru. Dámská kolekce italského výrobce Nalini sice nezabrala třetinu prezentačního sálu, ale vše, co bylo k vidění bychom jednohlasně braly do našich cyklošatníků. Zásadní novinkou je úprava střihů, respektive posun a zvětšení velikostí.

nalini
nalini

Pro dámy je připraveno několik kolekcí, které jsou velmi trefně pojmenované a dle své kategorie drží i design. AIS Raffinata, AIS Chic , Elegante nebo Brilante-to vše jsou klasické dresy pro silniční nebo cross country ježdění. Komplety s kraťasy doplňují i dlouhé dresy a tříčtvrteční kalhoty. Radovat se mohou i bikerky, které hledají volné oblečení komplety AIS Rocky jsou ve třech barvách, s universálními černými šortkami. Těšte se společně s námi na bližší představení nebo test.

Informace o dalších produktech jednotlivých značek najdete na stránkách českého zastoupení schindler.cz 

A pro ty nejzvědavější krátké video…

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková