Kellys novinky 2019. Od gravelu až po e-biky

Slovenský Kellys opět připravil několik zajímavých novinek…

Slovenská značka Kellys  přichází každý rok s nějakou výraznou novinkou a tak jsme byly i letos hodně zvědavé, co na své prezentaci pro nadcházející sezónu ukáže. V kuloárech se šuškalo o novém závodním hardtailu, otazník visel nad inovací terénních e-biků. Už samotná pozvánka leccos napověděla….„nadcházející sezóna bude pro naši značku mimořádná, nová kolekce MTB elektrokol je milníkem v naší více jak 25 leté historii…“

Zástupci značky Kellys nás přivítali v překrásném areálu zámku Valeč a po krátkém úvodním slovu, kterého se ujal zakladatel značky Peter Divinec a také nová obchodní ředitelka Beáta Popelková, se šlo přímo k věci.

P1040146

Nový TYGON a TAYEN , blíž k přírodě

tn_KellysTYGON-3
Kellys Tygon 70
Kellys Tayen
Kellys Tayen, dámská verze e-biku Tygon 50

Emotivní video prezentace nového terénního e-bikuTygon a Tayen, s vysvětlením myšlenky proč se tolik úsilí věnuje vývoji elektrokol.  Právě horský  e-bike nabídne rozšíření dosavadního teritoria, s ním se dostaneme tam, kam bychom už nestačili dojet nebo si netroufli. Nový Tygon dostal to nejlepší do své výbavy. Novou a výkonnější a především plně integrovanou baterii. Pro nejvyšší model Tygon 70 má výkon 630kW, což převyšuje konkurenci o 25%. Baterie získala certifikát od Shimana a pro Kellys ji vyrábí zakázkově značka, která mimo jiné dodává baterie pro Apple. Samotná baterie je plně ukrytá v rámu, díky tomu je rámová trubka nepřerušená a tím se neubírá na tuhosti a odolnosti rámu. Designově jednoduše krásné!

S nejsilnější výbavou je Tygon 70, dostupnější verze na shodné rámové platformě, ale s méně výkonnou baterií (504kW) je v nabídce Tygon 50, ve dvou barevných provedeních-černé a červené.

Na něžné pohlaví se také myslelo, pro ně Tayen 50. Jak název napovídá, baterie je shodná s pánským Tygonem 50. Tento hliníkový hardtail bude ve dvojím provedení, na  29“ pro rámy velikosti M a L, na 27,5“ kolech pro rámy vel. S a M, všude se zdvihem  120mm. A kdo nedočkavě čeká na cenu, prozradíme, že top model Tygon 70 se drží pod 95 tisíci, dámská verze se slabší baterií je o dvacet tisíc levnější.

Nový gravel bike SOOT 70

Kellys gravel Soot

Dosavadní duo gravelů  Soot 30 a 50 doplňuje třetí „do party“. A ten nejlepší. Gravel Soot 70 dostal do výbavy teleskopickou sedlovku, osazení od amerického Sramu, řadu Apex, 1×11 převodů, pláště od Schwalbe  v rozměru 700x38c. Ale vylepšení se dočkala i stávající „padesátka“, ve výbavě nahradily mechanické brzdy Tektra  nově hydrauliky RS505 od Shimana, i další komponenty jsou z řady Shimano 105.

Pro dámy DESIRE a VANITY

Vantiy
Vanity 50 v novém a velmi slušivém designu

V ryze dámském segmentu kol, která nesou označení KLC (Kellys Lady Concept) zůstávají řady Desire a Vanity. V případě povedených devětadvacítkových Desire dochází k  změnám ve volbě komponentů, což se týká vyšších modelů. Například  Desire 90 je místo vidlice Rock Shox Recon osazen Rebou RL, Shimano nahradil Sram, konkrétně 12 ti rychlostní NX Eagel. Změny se také týkají barev rámů, nové designy drží ale svůj styl i střídmou kombinaci dvou barev.

Vanity nám zkrásněly, to je na první pohled viditelné. Nově se v jejich designu objevuje výrazné logo Kellys.  Vanity s typicky prohnutou horní rámovou trubkou opět nabízí volbu 29“ nebo 27,5“ kol, což platí pro Vanity 70, 50 a 30.

Nový HACKER, nekompromisní závoďák

Kellys Hacker

Pokud bych měla vyzdvihnout místa, kde se vášnivě diskutovalo a s pečlivostí zkoumaly detaily nových strojů, tak to bylo u e-biků Tygon a karbonových cross country hardtailů Hacker. Pozornost budil přepracovaný, lehčí a zároveň tužší rám, který umožňuje vozit pláště šíře až 2,6“, což mu přidá na pohodlí. K mírné změně dochází i v geometrii, kdy se zkrátila zadní stavba na 422 mm. S výjimkou modelu Hacker 70, kde vládne Shimano,  jsou  90 a nižší modely 50 a 30 osazeny primárně komponenty Sram. Ještě jeden poznatek, nejvyšší model 90 má i teleskopickou sedlovku, jasná odezva na neustále se zvyšující obtížnost xc tratí.  Hacker nahrazuje Stage a Slage, nutno podotknout, že všechny čtyři barevné kombinace vypadají ostře, tak jak se na závodní kolo sluší. Pokud nemíříte na profesionální scénu, dobrou zprávou je, že i nejlevnější Hacker 30 je v dobré výbavě a se zajímavou cenovkou, lehce nad 40 tisíc. Tohle kolo vám časem představíme ještě podrobněji. 

Do trailu s novým THORXEM

PBD_5542
THORX 50
PBD_5515
THORX 30

Pro znalce všech modelů Kellys je název Thorx  ve spojení s vyššími zdvihy trochu matoucí. Patřil hliníkovým hadrtailům. Ale je to tak, v příští sezóně najdete pod tímto označením novou modelovou řadu allmountain biků. Thorx nabídne dostupnou variantu ke karbonovému Slangerovi, v nabídce budou tři specifikace 50,30 a 10, a s možností zvolit 29“ nebo 27,5“ kola. Zdvihy 150/140mm zajistí v obou případech Rock Shox. Nejvyšší model Thorx 50 má cenovku těsně pod 70 tisíc, prostřední stojí 55 tisíc a nejnižší model 10 pořídíte za necelých 47 tisíc.

Kellys doplňky: nový batoh Switch s páteřákem, rukavice Tyrion a další

P1040210
Kellys

Nemalý podíl v produkci slovenského Kellysu tvoří příslušenství. I tady je řada novinek, například mezi světly zadní podlouhlé světlo Illux, s výdrží dvou hodin přímého svícení, možností dobíjet přes USB kabel.  Velmi elegantní a zároveň praktické jsou brašny na kolo Space City v moderním designu, odolného polyesteru, praktickými bočními kapsami a v různých kombinacích. Kellys potěší příznivce enduro ježdění, a to především novým batohem Switch 18 s integrovaným páteřákem. Novinky přibyly také mezi rukavicemi na kolo, konkrétně dlouhoprstý model Tyrion, s pevnou manžetou, silikonovými protiskluznými prvky, pro milovníky „bezprsťáků“ pak klasické rukavice Rival, oba dva modely se vyrábí v širokém spektru velikostí – od XS až po XXL.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková