Maratonkyně Cesnaková umí i po tmě, ovládla druhý díl Trek BikeNight

Přijela, viděla, zvítězila a to hodně suverénně. Specialistka na dlouhé maratony Milena Cesnaková umí jezdit nejen ve svižném tempu xc tratě, ale nevadí jí ani noční podmínky. Svůj první start na populárním seriálu nočních závodů Trek Bike Night proměnila v suverénní vítězství.

Skoro letní počasí uvítalo účastníky druhého dílu noční série. Velmi oblíbená trať, situovaná do protilehlé části hostivařského lesoparku, než byl úvodní závod, doznala drobných úprav. „Nějaké nové  klopenky, singltrail, v kterém se jezdilo už hodně rychle jsme zpomalili krátkým výjezdem a napojením o několik desítek metrů později. Asi dobrá volba, lidi si to ty hravé úseky pochvalovali“, popisuje  Petr Polívka, stavitel a ředitel v jedné osobě. 

Jediným nepřítelem, a to hlavně v zaváděcím kole, kdy se osm desítek závodníků vydalo na trať, byl prach. V tomto ročním období nezvyklá věc, ale dlouhodobé sucho zanechává stopy všude.

_DSC0136
Milena Cesnaková zvládla svou premiéru na výbornou

V ženské kategorii byl kontaktním soubojem jen úvodní část okruhu, kdy se za českou maratonkyní z týmu Maloja-Rocky Mountain Milenou Cesnakovou statečně držela Denisa Bartizalová (Oplt Cycling). Ta ale tempu špičkové bikerky nestačila a zbytek závodu už jezdily dámy každá za své. V cíli měla vítězná Milena náskok 3,5 minuty!

„O nočních závodech vím už asi 4 roky, ale až teď jsem se konečně dokopala k účasti. Navíc můj přítel jezdí nočky pravidelně už léta, takže jsem si řekla, proč jen fandit, když můžu i závodit. Od závodu jsem si slibovala parádní zábavu, spojení příjemného s užitečným a přesně to se vyplnilo. I když mám již po sezóně, tak si můžu zazávodit, současně potrénovat a trochu se zabavit s přáteli. Takže vlastně super!“ 

IMG_1462
Denisa Bartizalová v rozhovoru po dojetí závodu

Druhou v cíli byla také premiantka “noček”Denisa Bartizalová. „Po hloupém pádu v neděli ve Višňovce (Bikeranch Cup -pozn. red.) jsem vůbec nevěděla, jestli to půjde, takže jsem si závod přijela hlavně užit a zkusit něco nového. Z mého pohledu závod probíhal vcelku dobře. První kolo jsem jela s Milenou, ale na začátku druhého kola jsem si musela trochu zvolnit, takže jsem ho bohužel musela objet skoro celé sama. Ve třetím kole si mě naštěstí docvakla skupinka zezadu, tak mi aspoň posvítili na cestu”, posteskla si Denda, která se chystá i na příští závod. “Pro mě asi zásadní chyba byla, že jsem si nechala ujet svoji skupinu. Když jsem pak jela sama, vůbec nic jsem neviděla. Takže pro příště si budu pamatovat, že se musím za každou cenu udržet!“

Na třetím místě se umístila Božena Kučerová (kola bbm.cz), která si oproti minulému týdnu v celkové klasifikaci sice pohoršila o jednu příčku, ale zároveň si upevnila pozici průběžně vedoucí závodnice.  

IMG_1532
Tři nejlepší a čtvrtá se speciální cenou ředitele závodu

Mnohem více kontaktní byl souboj mužů, z kterého vyšel opět vítězně Petr Kubelka (Skibikecentrum.cz) když o 11 vteřin zdolal Jakuba Šilara (Bikestrike-Trek). Třetí místo uhájil Radovan Doležel (Just ride it), před zkušeným nočním jezdcem ze Ski a Bike centrum Radotín Milanem Černým.

Závody pokračují příští středu, kdy se přesouvají do oblíbené lokality, na Točnou.

Kompletní výsledky ZDE
Info k dalším závodům ZDE
Fotogalerie ZDE a ZDE.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková