SP v cyklokrosu Iowe City. Kateřina Nash po smolném pádu dojela sedmá

Místo boje o medaili stíhací závod z třetí desítky do top ten. V nohách to je, musí být i štěstí…

Jen pár hodin poté, co skončily boje o duhový trikot mezi silničářkami, za oceánem odstartoval v Lowa City druhý díl nejvyšší světové soutěže v cyklokrosu. A právě mezi ženami jsme měly žhavé želízko na medaili v podobě nestárnoucí Kateřiny Nash. Už minulý víkend se dokázala probojovat na pódium mezi tři nejlepší, v Iowě pomýšlela ještě výš!

“V Iowě jsem toho odzávodila už hodně, jezdily jsme sem léta, ještě než tu byl svěťák, byly to vždycky tři závody během víkendu. Trať se mi líbí, delší kopec mi v krosu sedí. Na závod se těším, minulý týden na rychlé a relativně placaté trati se mi jelo dobře, a tak vím, že s trochu více kopcovitou tratí to může být i lepší,” oznámila Katka krátce před startem.

Závodníky přivítaly pravé cyklokrosové podmínky a zejména ženy měly na trati několik opravdu záludných a řádně rozbahněných úseků, které šly obtížně zdolat nejen na kole, ale i pěšky.

Krátce po startu došlo před nájezdem do nejnáročnějšího stoupání na Krumpit ke kolizi a k velké smůle se do ní připletla i česká reprezentantka. Její povedený start byl brzo vykoupen smolným okamžikem, když ji zezadu sestřelila Ellen Noble a Kateřina se kvůli technickým problémům propadla až do druhé poloviny startovného pole. Po průjezdu depem, kde vyměnila kolo, začala její skvělá stíhací jízda a postupně zdolávala jednu soupeřku za druhou. Nakonec z toho bylo solidní sedmé místo, ale z výrazu české cyklokrosařky bylo viditelné velké zklamání.

42855808_2440154852877958_3866942700800442368_n
Katky stíhací jízda

Závod na čele měla pod taktovkou domácí cyklokrosařka Kaitlin Keough, která si během druhého okruhu vybudovala náskok a nakonec si bezpečně dojela pro své první vítězství v závodě SP. Za jejími zády se ale o pódium a body do hodnocení SP prala trojice Mariane Vos, mladička Evie Richards a Sofie de Boer. Už to vypadalo na obhajobu vítězství z předchozího závodu nizozemské start Mariane Vos, ale ta překvapivě několikrát chybovala a v závěru závodu se propadla až na čtvrté místo. Chyby využila skvěle jedoucí Britka Richards, dokázala udržet za záda obě zkušenější cyklokrosařky a dojela si pro stříbrnou pozici. Bronz pro sebe nakonec v posledních desítkách metrů urvala Vos, pro její výborně jedoucí krajanku zbylo nepopulární čtvrté místo.

Závodníci teď mají měsíční pauzu, další Světový pohár se pojede 21.10. ve švýcarském Bernu.

Tři nejlepší ženy

Výsledky ženy Elite:

1.Kaitlin Keough (USA, Cannondale) 40:55 min
2.Evie Richards (GBR, Trek Factory) +0:31
3.Mariane Vos (NED, Waowdeals Pro) +0:37
4.Sophie de Boer (NED, Parkhotel Valkenburg) +0:40
5.Sanne Cant (BEL, Corendon Circus) +0:53
6.Eva Lechner (ITA, Clif Pro) +0:53
7.Kateřina Nash (Clif Pro) +1:18

Kompletní výsledky ZDE

Foto: Fb uci.ch

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková