Nejlepší česká maratonkyně Jana Pichlíková končí v České spořitelně

Zajímavá informace se objevila na sociálních sítích, tentokrát ohledně přestupu dvojnásobné mistryně republiky v maratonu…

Další zajímavý přestup se týká česká maratonská jedničky Jany Pichlíkové, která po dvou velmi úspěšných letech opouští tým České spořitelny Specialized, resp. formaci Ernste Premier Petr Čech. Jedna z velmi univerzálních závodnic, která dokázala zaválet jak na dlouhých maratonech, tak i na kratších vzdálenostech a dokonce i na tratích cross country, bude pro příští sezónu jezdit v barvách KROSS Bike Ranch teamu .

„Ve stávajícím týmu to bylo fajn, ale nejistota, co bude v příští sezóně mě trápila a bylo obtížné hledat motivaci pro tvrdý trénink. K prvním kontaktům mi pomohl můj přítel, zmínil se, že budu asi hledat novou stáj. Měla jsem dvě nabídky, ale nakonec zvítězila moje intuice, sympatie a také zaměření nového týmu a proto jsem se rozhodla pro Kross Bike Ranch“, popsala cestu ke změně Jana.

pichlikova

Letos 33letá bikerka zažila parádní sezónu. Suverénně kralovala v seriálu KPŽ, obhájila titul mistryně republiky v maratonu, po loňských Sudetech ovládla Krále Šumavy. Také zvládla velmi důstojnou reprezentaci v Novém Městě na Moravě, při  svém premiérovém startu ve SP v cross country dojela na bodovaném 57. místě. K tomu si připsala 8. místo na ME v maratonu horských kol ve Spillimbergu a 3.místo ve skvěle obsazeném Malevilu.

Příští rok ji nepochybně čeká další maratonská porce doma i v zahraničí. „Těším se na změnu, věřím, že budeme všichni spokojeni. Vím, že kolem Michala Douši je fajn parta lidí“, dodala Jana, která se už těší i na nové stroje. „Přes zimu budu trénovat na pevňáku Kross Level, na sezónu pak dostanu novinku Kross Earth TE. Víc už prozradit nemohu, v lednu bude týmová tiskovka. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková