Noční maraton na Točné, GRAND FINALE, jak má být

Ohlédnutí za posledním nočním závodem Trek Bike Night série..

Světla zhasla, alespoň těch bikerů, co se letos zúčastnily sedmého ročníku seriálu nočních závodů Trek Bike Night. Někomu dokonce ještě i při samotné jízdě, což při formátu jednoho dlouhého okruhu, jak se finále tradičně jezdí, nabídlo krapet adrenalinu. Nikdo se ale v hravých trailech oblíbené Točné neztratil, téměř osm desítek bikerů si jízdu v potemělém lese náležitě užilo. Podmínky byly dokonalé, neprášilo se, ale ani nebylo bláto a teplota byla na poslední říjnový den hodně přívětivá.

Finálový závod sliboval dramatický souboj o celkové prvenství, protože v seriálu TBN se nejede na body, ale sčítají se časy jednotlivých dílů a každé zaváhání se do výsledku promítne. Nakonec se souboj jak o vítězství v čtvrtém díle, tak i celkové, pořadí zúžil na dvojici týmových kolegů Petra Kubelky a Milana Hanyka(oba Skibikecentrum.cz). Cílový spurt vyšel lépe Petrovi, který se také stal absolutním vítězem seriálu.

„Největší soupeř dnes nedorazil, takže můj plán byl se udržet Milana a dojet bez crashe. Někde bylo trochu víc listí, občas to klouzlo, ale jinak v pohodě, trať byla parádní“, řekl v cíli vítěz, který proletěl 25 kilometrovou trať za 1 hodinou a 8 minut!

Milena Cesnakova
Absolutní vítězka Trek Bike Night 2018

V ženách na finále dorazila suverénní vítězka dvou předešlých dílů Milena Cesnaková (Maloja Rocky Mountain), která sice bojovala s naraženým ramenem, ale i tak si dojela neohroženě pro další triumf. Přestože nestartovala v prvním díle noční série, za který se jí do součtu počítal čas poslední závodnice plus 5 minut penalizace, nesla si komfortní čtyřminutový náskok a stala se i celkovou vítězkou. „Jela jsem sice na jistotu, ale byla to paráda. Tenhle závod na jeden dlouhý okruh, to mě moc bavilo, já se až v půlce začala rozjíždět. Byl to zážitek, jet na oči,nejela jsem sice sama, ale vezla pár kluků za sebou, ti mě hlídali“, žertovala sympatická česká maratonkyně.

Párty v zatepleném stanu v Krčmě u Sváry pokračovala ještě dlouho po vyhlášení těch nejlepších, probíraly se zážitky z lesa, řešilo se, které světlo je to nejlepší. Důkaz, že se na nočkách schází prima bikerská parta.

Nejlepší ženy v absolutním pořadí
Nejlepší ženy v absolutním pořadí
IMG_2375
TOP pětice mezi muži
IMG_2364
A pětice nejlepších veteránů

Výsledky 4. závodu Točná:

Ženy
1.Milena Cesnaková, Maloja Rocky Mountain, 01:21:38.00
2. Michaela Matoušková, BTK EURO BIKE Praha,  01:28:27.00
3. Božena Kučerová, Kola-bbm.cz, 01:35.26

Muži
1. Petr Kubelka, Skibikecentrum.cz  01:08. 00
2. Milan Hanyk, Skibikecentrum.cz  01:08. 01
3. Radovan Doležel, Just it ride, 01:08. 24

 


Kompletní výsledky ZDE

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková