RUTINA s DNK. Výdrž v podřepu u stěny

Vypadá to jako pohodička, ale stehna dostanou sakra zabrat…

Nejde o klasické dřepy. Nepotřebujete zátěž. Nebudete se při cvičení hýbat. I tak si máknete a pořádně se zadýcháte. Přední stehna budou doslova hořet. Cvik vhodný pro všechny sporty. Bolí, přináší výsledky a můžete ho cvičit kdekoli.

Provedení:

  • Postavte se na rovný povrch zády ke zdi. Kotníky na šířku ramen/šířku posedu na kole. Dlaně položte na stehna.
  • Nyní je potřeba najít ideální cvičební polohu. Jděte zadečkem pomalu dolu do pozice, kdy stehna jsou rovnoměrně se zemí. Základem je najít správnou vzdálenost pat od stěny, aby koleno svíralo pravý úhel mezi stehny a holeněmi. Nyní jste v požadované poloze.
  • Dívejte se před sebe, dlaně na stehnech, nebo opřené o zeď. Hlavu můžete opřít o stěnu. V této poloze, bez pohybu, vydržte po stanovenou dobu nebo do maxima.
  • Při správném provedení jsou při pohledu zepředu kolena rovnoběžně vedle sebe, ne vychýlená do strany nebo k sobě. Zároveň při pohledu z profilu jsou kolena v pravém úhlu.
Provedení s dlaněmi opřenými o zeď. O trochu lehčí je varianta s rukama na kolenou
Pohled zepředu - kolena v šíři ramen a rovnoběžně vedle sebe

Začněte tím, že ve cvičební poloze vydržíte 15-20 vteřin. Poté tělo uvolněte a během odpočinku nohy vyklepte. Po určité době zvyšte délku cvičení, případně můžete vyzkoušet maximální výdrž. Během cvičení pravidelně zhluboka dýchejte. Neexistuje, že by vás přední stehna nepálila bolestí.

Lucie Hamanová