Cyklistka Veronika Jandová na stáž do centra UCI

Hodně zajímavá nabídka přišla talentované brněnské cyklistce…


Mladí závodníci Favoritu Brno se budou v nadcházejících dnech i týdnech prezentovat v zahraničí. Juniorka Veronika Jandová absolvuje tříměsíční stáž v sídle Mezinárodní cyklistické unie ve švýcarském Aigle, kadet Štěpán Telecký bude startovat na olympiádě mládeže v Baku. „Pro Favorit je to skvělá vizitka,“ říká šéftrenér František Trkal.

Jandová byla vybrána mezi 6 juniorek z celého světa. „Bude se v centru UCI připravovat tři měsíce až do mistrovství světa a součástí stáže budou i kvalitní závody. Veroniku to určitě posune zase o krok dopředu, zároveň to bude skvělá příprava na mistrovství světa. A v neposlední řadě má velkou šanci se posunout výš, protože dvě až tři závodnice z té šestice
dostanou angažmá v kontinentálním ženském týmu pod UCI pro další rok,“ prozradil František Trkal.

Mladá cyklistka patří mezi české naděje, specializuje se na silnici a dráhu. Jejím dosavadním největším úspěchem je sedmé místo z loňského mistrovství Evropy v hromadném závodě juniorek. Členka Favoritu Brno pro letošní sezónu získala zahraniční angažmá v německém týmu WHEEL DIVAS, s kterým startuje na vybraných mezinárodních závodech.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková