Gigatlon- akce, která prověří síly a utuží přátelství. Pozvánka na zážitkový víkend…

Gigathlon, to je výkon i zážitek, ale hlavně členství ve velké sportovní rodině


Je to jistě největší ze všech tlonů, kombinací sportovních,většinou vytrvalostních, disciplín. Však Gigathlon nese své
rozměry hrdě i v názvu. Monumentální původem švýcarský projekt startuje počtvrté i v Česku, poslední prázdninový
víkend (31. 8. – 1. 9.) s epicentrem v Labe aréně v Račicích. „Jedná se o pouť, spojení sportu a přírody, výzvy i zážitku,
individuálního výkonu s týmovým duchem,“ říká Jan Plachý,ředitel pořádající agentury eventime. Každopádně celý víkend
strávíte jako členové velké sportovní rodiny na trati i v osvědčeném zázemí proslulého sportovního areálu. Gigathlon obsahuje pět disciplín – plavání, inline brusle, silniční kolo, horské kolo a běh celkem ve dvou dnech, letos účastníci v součtu překonají 272 km a 2324 m převýšení!

Každý den následují sporty v odlišném pořadí, v sobotu při delší variantě (2 km plavání – 24 km inline – 46 km horské kolo – 15km běh – 62 km silniční kolo) zamíří závodníci přes Kokořínsko až do Mělníka. V neděli při kratší verzi, kterou je možné podstoupit i samostatně, zůstanou převážně v okolí Račic (61 km silniční kolo – 1 km plavání – 35 km horské kolo – 10 km běh –15 km inline). Loňský vítěz mezinárodního pole Pavel Mužíček měl v cíli obou dní závodní čas 14:30:34. A zde další potvrzení variability. Soutěžit můžete sami, tedy veškerou porci komplet, ve dvojicích (každý aspoň dvě disciplíny), nebo v pětičlenné štafetě, každý jednu disciplínu.

Muži, ženy zvlášť, ale i mixy. „Úspěšní bývají všestranní sportovci, především triatlonisté, ta zátěž odpovídá zhruba ironmanovi, i když už se nechceme profilovat jako ultra závod. Závodí i specialisté, toužící v sezoně po zpestření a nové zkušenosti. Ale i skuteční hobíci, kteří pojímají trasu zážitkově, především jako součást team buildingu,“ vysvětluje Jan Plachý.
Vítězové všech šesti vypsaných kategorií (Single Man/Woman, Couple Man/Woman/Mix, Team 5) se mohou těšit na zajímavé
ceny – každopádně na volné startovné na původní švýcarský Gigathlon v červenci 2020 v St. Gallenu u Bodamského jezera.
Právě tam budou opět v akci tisíce nadšenců, v Česku – postupně na Lipně, na sousední jihočeské Olšině a loni už také v Račicích – se účast pohybovala doposavad okolo dvou stovek statečných.

V uplynulých ročnících se tu ukázali hvězdní sportovci, všestranná atletka a cyklistka Eliška Drahotová, král dlouhé bílé
stopy Stanislav Řezáč, skikrosový šampion Tomáš Kraus, nevidomý horolezec a dobrodruh Jan Říha, triatlonista Jan
Strangmüller, nebo běžkyně, dříve hlavně na lyžích, později po svých po silnici, Eva Vrabcová-Nývltová.
Buďte si jisti, že některou ze známých osobností potkáte na trati i letos. A třeba ji i předstihnete, to už záleží jen na vás… Pokud byste hledali parťáka do týmu, na webu Gigathlonu najdete burzu nabízejících se, resp. poptávajících závodníků. A pokud si ještě napoprvé netroufáte hnedle na trať, můžete se zapojit do akce i jako organizátoři-dobrovolníci.

Další podrobnosti najdete na www.gigathlon.com

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková