O víkendu se jede ME v cyklokrosu, Havlíková bude chybět

Italské městečko Sivelle hostí evropský šampionát v cyklokrosu…

V pátek ráno odváží reprezentační trenér Petr Dlask dvacítku svých svěřenců do Itálie ke startu Mistrovství Evropy v cyklokrosu. V ženských kategoriích nás budou reprezentovat tři juniorky, stejné zastoupení bude i v kategorii do 23 let, v Elitě se na start postaví pouze jediná zástupkyně Nikola Bajgerová.

Kateřina Nash, aktuálně vedoucí jezdkyně Světového poháru v době konání závodu ještě nebude v Evropě, přijíždí až na táborský Světový pohár, který se koná o týden později. Úřadující mistryně republiky Pavla Havlíková se z účasti omluvila.

„Sešlo se víc věcí najednou. Musím být do pátku do večera v práci – máme den otevřených dveří ve škole, z toho se prostě nevymluvím. Poté cestovat v noci do Itálie není zrovna ideální – na pohodě by mi to nepřidalo. Jezdím na závody bojovat o co nejlepší výsledek, ne tam být jen do počtu,“ vysvětlila své důvody neúčasti Pavla.

Program evropského šampionátu je nabitý k prasknutí a bude velká tlačenice vůbec se dostat na trať k tréninku. V sobotu totiž startuje své závody sedmnáct (!) veteránských kategorií, jimž se v cyklistice říká „Masters“, rozdělených dle věku do celého dne. Také mezi nimi máme řadu reprezentantů, ti se ale mezinárodních závodů účastní na vlastní pěst. Všechny hlavní závody se pak konají v neděli, juniorky startují nezvykle již v 9.00 a muži dojedou do cíle někdy kolem půl páté, a to se již i kousek nad Benátkami bude pomalu šeřit.

 

Nominace:
Juniorky: Bedrníková Karolína, Novotná Aneta, Zemanová Kristýna
U23 ženy: Švihálková Tereza, Ungermanová Elizabeth, Vaníčková Tereza
Elite ženy: Bajgerová Nikola

 

 

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková