Maja Wloszczowska. “Moje srdce patří navždy kolu, ale teď musím tančit!” Nová role polské bikerce sluší

Na svém biku tančila na kluzkých kamenech a mezi kořeny, teď ji povolali na parket. Podívejte se, jak jí to sluší!

V neděli odstartovala v polské televizi sportovně společenská soutěž Tanec s hvězdami, polské verze u nás známé Stardance. Mezi vyvolenými osobnostmi 13. ročníku je i historicky nejúspěšnější polská bikerka, letos osmatřicetiletá Maja Wloszczowska.

Na svém biku tančila na kluzkých kamenech a mezi kořeny, teď ji povolali na parket….

Maja Wloszczowska si získala srdce jak českých, tak i zahraničních fanoušků. Tahle sympatická, usměvavá a velmi úspěšná bikerka byla hodně pracovitá, a také dostatečně pokorná. Hvězdné manýry? Kdepak, vždy když přijela na České poháry, po vítězství se s úsměvem a trpělivostí fanouškům podepisovala, v rozhovorech byla upřímná a příjemná. A to v době, kdy už ji zdobily dvě stříbrné medaile z OH i titul mistryně světa.

Nejúspěšnější polská bikerka, která se mimochodem stala i vlajkonoškou na OH v Tokiu, se těší popularitě i mediální pozornosti i rok po ukončení své dlouholeté závodní kariéry.

OH v Riu a stříbro pro Maju

Jako čestný host jezdí na mnoho sportovních i společenských akcí, byla i mezi vybranými zástupci z komise sportovců MOV na zimních olympijských hrách v Pekingu, zde mimo jiné i předávala medaile. Je součástí týmu, který se stará o polskou bikovou juniorskou reprezentaci.

Před několika týdny přišla ale zcela jiná nabídka! Ta vyžadovala vyměnit sportovní oblečení za šaty společenské, ba přímo taneční!

„Nejsem si jistá, jestli vím, k čemu se hlásím. Ale kdy, když ne teď!? Dívala jsem se na Dancing with the Stars, když jsem byla ještě na vysoké škole a snila jsem o takovém vystoupení. Cyklistická sezóna to však nikdy nedovolila. Načasování je perfektní, je čas protáhnout svaly po cyklistické kariéře,“ prozradila Maja prostřednictvím svých sociálních sítí. Ze svého domova, z Jelenie Gory se přestěhovala na několik měsíců do hotelového pokoje ve Varšavě. 

Tady se pustila do dvoufázového tréninku, tentokrát ale tanečního. I když na kolo nezanevřela, přivezla si s sebou gravela, bika i silničku a když zbyde čas a energie, vyráží objevovat okolí polského velkoměsta.

 

Tanečník Roman Osadchiy

A kdo že je sympatický tanečník pohledné bikerky? Jmenuje se Roman Osadchiy, tančí od čtyř let a v současnosti reprezentuje Polsko na mezinárodním poli na prestižních turnajích. Pochází z malého města na Ukrajině, ale – jak sám zdůrazňuje – jelikož se ve 21 letech náhodou dostal na taneční pobyt do Polska, zapůsobilo na něj vše tak intenzivně, že se rozhodl pokračovat ve své kariéře právě zde.

Sympatická dvojice Maja a Roman úspěšně zvládli úvodní kolo a už tvrdě trénují na to další. Jak vysoko se Maja se svým partnerem probojuje budeme samozřejmě sledovat a vy můžete prostřednictvím sociálních sítí také. Popularitě mezi polskou veřejností se těší veliké a k tomu fakt, že jen na Instagramu má téměř 90 tisíc by mohl tuto báječnou dámu posunout hodně vysoko.

 

Foto, video:https://przegladsportowy.onet.pl

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková