Kombinovat péči o rodinu s prací a tréninkem na maratony není snadná. Jak vypadá tvůj tréninkový týden a tvůj jídelníček v tréninkový den?
Po narození Kubíka jsem se dostala do fáze, kdy musím tréninky pečlivě plánovat. Nejde se sebrat a jet, všechno se odvíjí od hlídání pro Kubíka, ať už je to babička s dědou nebo manžel, když přijede z práce.
V týdnu vstávám kolem páté hodiny ranní, abych zvládla udělat práci, věnovat se Kubíkovi, a odpoledne nebo k večeru trénink. Ty nebývají nijak dlouhé, zpravidla dvouhodinové, na delší není prostor.
V tréninkový den nemám žádný speciální jídelníček. Snídám pečivo s medem a kávou. Jinak jídlo přes den moc neřeším, většinou nemám na nic chuť, sem tam se zapomenu najíst. Ráda si dám bezlaktózový jogurt s trochou müsli, nebo pohankovou či ovesnou kaši. Na trénink si beru pro jistotu jednu tyčku. Večeře nebývá nijak velká, šup šup smíchám nějakou naší oblíbenou kombinaci.
b
A co většinou jíš v den D, tedy v den závodu?
V den závodu je snídaně stejná, pečivo s medem a káva. Dlouhé maratony startují většinou ráno nebo dopoledne, takže před startem už nejím.
Při závodě mám v kapse dostatečné množství gelů a tyčku, snažím se dávat gel každou odjetou hodinu závodu. Pitný režim v závodě je závislý na počasí, v horku pár bidonů vystřídám, naopak v chladnu dokážu dovézt startovní bidon až do cíle. Po závodě si dávám regener od Sponseru a většinou, pokud je to k tomu, zajdeme na jídlo, co připraví pořadatel závodu.
Večeře pak až doma, vracíme se zpravidla dost pozdě, takže je hodně individuální, hlavně něco rychlého, nic velkého a těžkého pro žaludek.