Radostný start do jara? Zkuste na Gardě Colnago Cycling Festival. Program je i pro děti!

Jedna pozvánka na jarní zahájení sezóny pod křídly kultovní cyklistické značky

Na jihozápadním břehu Lago di Garda se chystá už patnáctý Colnago Cycling festival. Zvučná akce nejen pro „kolnágisty“.

Nemusíte být přesvědčeným vyznavačem této ikonické značky, každopádně k ní, její historii, produkci i otci zakladateli je tak nějak přirozené chovat respekt.
Pokud vyrazíte od 14. do 16. dubna do Desenzano del Garda, vše  pochopíte a nejspíš si ji zamilujete víc, než by vás původně napadlo A je i možné, pokud máte rádi něco výjimečného, že se stanete součástí Colnago rodiny: pak se vaše peněženka asi prohne víc, než bylo v plánu, ale tak to bývá, že.

Tak tedy co se letos chystá? Tři dny s koly a na kole. Vrcholem bohatého programu je nedělní závod Granfondo 2.0, často první prověrka sezony, ale ještě častěji spíše trochu ostřejší, ale pořád pohodová vyjížďka. Ta delší a výživnější měří 138 km s převýšením 2010 metrů, kratší Mediofondo 110 km a 1384 metrů. Z pobřeží jezera do kopců nad ním a zase zpátky. To je výzva, což? Startuje se v sedm ráno, času na dojetí máte dost…

„Všechno se směřuje k závodu, ale okolo je pohoda, lidi se potkávají, baví se, užívají,“ usmívá se Petr Benčík, zástupce značky Colnago na českém trhu. A že ta setkání stojí za to, svědčí i letošní nabídka. 

V sobotu si můžete vyjet s Paolem Savoldellim, vítězem Gira z roku 2002 a 2005. „A starý pán pokaždé přijde mezi lidi, zastaví se a popovídá s nimi. Ale on je pořád každý den ve své fabrice v Cambiagu,“ dodává Benčík s připomínkou legendárního Ernesta Colnaga. Jen pro úplnost, značku založil v roce 1954, sám jezdil na kole, pak dělal mechanika i Merckxovi, jako první začal používat karbon, spolupracoval s Ferrari… Nevadí, že Colnago před třemi lety prodal investičnímu fondu z Emirátů, a letos mu je už jedenadevadesát.

V průběhu festivalu bude k vidění aktuální produkce Colnaga na rok 2023, zajít můžete i do cyklistického muzea na hradě nad městem. Pak si posedět na břehu jezera u presíčka, nebo těstovin a vínečka. Nebo ještě poslat do závodu děti, případně vyrazit na rodinnou vyjížďku. Nebo se vydat na páteční Randonée 144 nebo 205 km okolo celého jezera? A ještě si nakoupit památeční výbavičku (dalšími partnery jsou X-bionic a Ekoï), nebo přispět na charitu. Zájem o tenhle víkend je enormní. Třeba čerstvě přidaný závod na gravelech už je vyprodaný.

 

Pokud se chcete vydat na bezstarostnou výpravu, v které vám čeští průvodci zajistí od startovného do závodu, přes doprovodný program, mrkněte na www.bikeskiconcierge.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková