Nominace na ME: Zemanová o medaili, ostatní o TOP 10

Na mistrovství Evropy v cyklokrosu jede početná výprava, velká pozornost se upírá na třetí ženu světového šampionátu do 23 let Kristýnu Zemanovou

Početná výprava, v které je také 5 juniorek a tři ženy do 23 let bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu. To proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.

„Určitě bych se moc ráda porvala o medaili, ale přehnaný tlak si nepřipouštím. Věřím, že předvedu hodně slušný výkon a uvidíme, na co to nakonec bude v té obrovské konkurenci stačit,“ řekla Zemanová.

Doma letos nemá soupeřku, vyhrála všechny čtyři závody pohárového seriálu Toi Toi Cup. „Zatím jde vše podle plánu, ale první pořádné srovnání s mezinárodní konkurencí mě čeká až teď o víkendu na Světovém poháru v Belgii, Jsem zvědavá, jak z toho vyjdu. Bude to nějaké měřítko směrem k Evropě,“ dodala bronzová medailistka z únorového mistrovství světa v Hoogerheide.

Trenér reprezentace Petr Klouček věří, že by právě Zemanová mohla na medaili dosáhnout. „Formu Kristýna má a věřím, že se o medaili popere. Ale určitě to nebude jednoduché. Některé její největší soupeřky v kategorii do 23 let zůstaly a přešly tam i hodně dobré juniorky, hlavně Francouzky,“ uvedl Klouček.

K ambicím v dalších kategoriích na šampionátu dodává: „Hodně se nám zlepšily juniorské kategorie. Neříkám, že tam pojedeme vyloženě o medaili, ale šanci na dobré umístění v top 10 určitě máme.

Nominace reprezentace ČR:

Ženy U23: Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková
Juniorky: Amálie Gottwaldová, Kateřina Douděrová, Daniela Hezinová, Anna Panušová, Hanka Viková
Muži: Michael Boroš, Jakub Říman
Muži U23: Matyáš Fiala, Václav Ježek, Patrik Černý, Ondřej Novotný, Maximilián Kerl, Jakub Kuba
Junioři: Patrik Lienert, Kryštof Bažant, Tomáš Hájek, Jan Janout, Pavel Šumpík, Tomáš Kraus

Program ME v Pont Chateau

  1. 11.: týmové štafety
  2. 11.: 11.00: juniorky, 13.30: muži U23, 15.00: ženy
  3. 11.: 11.00: junioři, 13.30: ženy U23, 15.00: muži

Zdroj, foto: TZ ČSC, Jan Brychta, Jan Němec

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková