Kristýna Zemanová opět na SP zazářila, v U23 na stupních a 6. místem vylepšila své maximum v elitě

Česká mistryně potvrzuje letošní skvělou formu, v dalším díle SP v Dendermonde dojela šestá a druhá na kategorii U23

Seriál Světového poháru pokračoval v neděli v belgickém Dendermonde třetím závodem. Kristýna Zemanová vylepšila šestým místem svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kategorii žen Elite, v kategorii U23 obsadila druhé místo.

Světový pohár se na zdejší náročné trati jel poprvé před dvěma lety, v loňské sezóně v kalendáři SP chyběl, nyní se znovu vešel do kalendáře nejvyšší světové soutěže. A znovu cyklokrosovou elitu důkladně prověřil, okruh byl těžký jak profilem, tak i písečnou i mnoha blátivými úseky.

Při neúčasti lídryně průběžného pořadí SP Nizozemky Fem Van Empel, její krajanky Puck Pieterse nebo bronzové medailistky evropského šampionátu Italky Sary Casasoly, si připsala vítězství Nizozemka Celin del Carmen Alvarado. Na těžkém a blátivém terénu vedla už od úvodního okruhu a nedala svým soupeřkám sebemenší šanci. Druhé místo brala její krajanka Lucinda Brand, která se vrátila po  zranění opět do terénu.

Premiérové stupně vítězů mezi ženami vybojovala čerstvá mistryně Evropy kategorie U23 Britka Zoe Backstedt.

Skvělý výsledek zaznamenala Kristýna Zemanová, která obsadila šesté místo. Tímto výsledkem dosáhla svého maxima v závodě Světového poháru v kategorii žen Elite. Kristýna zvládla závod výborně i takticky, v úsecích, kde se chybovalo, volila ideální stopy, v písčitém sjezdu se dokázala vyhnout kolizi. Její odstup od medailové pozice byl necelých 50 sekund, čímž znovu potvrdila, že patří do světové špičky.

Další české závodnice, týmové kolegyně Zemanové dojely se ztrátou dvou kol mezi 28.-33.místem