Bike Festival podruhé v Praze

Zůstali jste na víkend v Praze? Máme pro vás tip, jak si užít kolo trochu jinak. Největší pražská cyklostezka po roce totiž opět ožila cyklistikou. Probíhá tu druhý ročník Bike Festivalu , centrem dění je areál Freestyle Park Modřany. Počasí přeje, kola se půjčují a organizátoři připravili bohatý doprovodný program.

Freestyle Park Modřany se 16. a 17. května promění v oázu cyklistiky. Již druhým rokem zde na ploše přesahující 5000 m2 odprezentuje novinky a poslední trendy přes 30 vystavovatelů zastupujících více než 50 značek pouze z cyklistiky.
Součástí akce bude bezplatné testování více než stovky jízdních kol a víkendový doprovodný program pro děti i dospělé cyklisty

V rámci Bike Festivalu bude mít každý možnost bezplatného testování více než stovky jízdních kol včetně elektrokol na značených terénních a silničních trasách. Organizovány budou společné vyjížďky a workshopy pro děti i dospělé cyklisty. Nebude chybět dětské dopravní cyklo hřiště s možností zapůjčení dětských kol a odrážedel, testovací dráhy s proměnlivými povrchy nebo trial show. U jednotlivých vystavovatelů budou mít návštěvníci možnost si nechat svá kola zdarma zkontrolovat a seřídit.

“Minulý rok jsme byli velmi pozitivně překvapeni, jak na myšlenku Bike Festivalu, který do té doby neměl žádnou historii, reagovali vystavovatelé a jak kvalitně se podařilo celou akci připravit. Pokud letos vyjde počasí, myslím, že zažijeme skvělé dva dny s cyklistikou,” říká Martin Huleja z asociace AVDK.

Areál Freestyle Park Modřany (www.freestylepark.cz) leží na nejfrekventovanější pražské cyklostezce A2 vedoucí z centra města na Zbraslav. Areál je snadno a bezpečně dostupný na kole, což je i doporučený způsob dopravy na Bike Festival.

Návštěvníci budou mít k dispozici úschovnu, kde bude možné bezpečně ponechat jízdní kolo, v klidu si projít celý areál a vyzkoušet některá z testovacích kol. Vstupné je pro všechny zdarma.

Více informací o Bike Festivalu naleznete na stránkách www.bikefestival.cz.

Bike Festival pořádá Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu, AVDK.

 

 Autor:TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková