Návrat královny. Pauline Ferrand Prévot se vrací do cyklokrosu.

Pětadvacetiletá pohledná Francouzka už brzy naskočí do kolotoče světových pohárů. V rámci přípravy ukázala, že umí nejen rychle jezdit na kole, ale i běhat….

Pauline Ferrand Prévot, držitelka světových titulů na silnici, horských kolech i cyklokrosu z r. 2015 chystá velký návrat do posledně jmenované disciplíny. Po loňské rozpačité sezóně se francouzská kráska letos věnovala horským kolům a silnici, v průběhu roku její forma stoupala vzhůru, až se v září dočkala další velké medaile – na světovém šampionátu horských kol v australském Cairns vybojovala bronz.

Pro ženskou cyklistiku ke skvělé, že závodnice týmu Canyon-Sram nepolevuje a po krátkém odpočinku míří mezi cyklokrosovou elitu. Je zapsaná na startovní listině dvou nadcházejících světových pohárů v Namuru a Heusden-Zolderu, které se jedou v prosinci, veškeré úsilí směřuje na začátek února, kdy se v nizozemském Valkenburgu odehraje cyklokrosový světový šampionát.

pauline-prevot
prevot-absalon
Jeden z nejsledovanějších cyklistických párů

Přípravu bere velmi vážně, kromě tvrdého tréninku jí jistě posouvá i vztah s bikerem Julienem Absalonem, který jí děla sparing partnera v tréninku i na závodech. S ním se mimochodem zúčastnila také běžeckého klání, kde na 14 kilometrové trati nenašla přemožitelku. Její přítel pak z celkového počtu 900 účastníku dokončil na 35. místě. Důležitý není ani tak výsledek, ale to, že si Pauline trénink zase užívá a má novou motivaci. Zda má šanci se poprat o titul naznačí prosincové svěťáky, ale třeba i francouzský národní šampionát, který se jede 13. ledna a kde by Pauline Ferrand Prévot neměla chybět.

Zdroj a foto: Fb

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková