Jitka Škarnitzlová v novém týmu až do Tokia

Český bikový rybníček má zcela nový tým, jmenuje se GAPP System-Cabtech MTB a pod jeho křídly se bude Jitka Škarnitzlová připravovat na olympijské hry v Tokiu.

Co v posledním týdnu naznačovaly sociální sítě, bylo oficiálně na včerejší tiskové konferenci potvrzeno. Pro příští tři roky budeme vídat na našich i zahraničních závodech GAPP System – Cabtech MTB Racing team, jeho dres budou oblékat vítězka Českého poháru Jitka Škarnitzlová a také Matěj Průdek.

Za vznikem týmu stojí výrazná osobnost českého bikingu, Tomáš Přibyl, který byl před téměř čtvrt stoletím u zrodu týmu České spořitelny. „Je mi ctí představit tuto novou formaci. Našim cílem je dovést dvě české naděje horských kol na olympiádu do Tokia. Ale olympiádou rozhodně končit nechceme, počítáme s dalším rozvojem týmu“, nastínil vize z pozice sportovního ředitele Přibyl, který je mimo jiné několikanásobný účastník etapového závodu Cape Epic a stále aktivní cyklista.

Jitka Škarnitzlova
GAPP System - Cabtech MTB racing team. Zleva: Pavel Čábelický, Matěj Průdek, , Petr Dvořák z GAPP System, Jitka Škarnitzlová a Tomáš Přibyl

Druhou výraznou osobností u týmu není nikdo jiný než Pavel Čábelický, mechanik české reprezentace, spolumajitel firmy Cabtech a v neposlední řadě i Jitky přítel. „Budeme jezdit kola Specialized a zvolili jsme hardtail S-Works Epic HT na Sramu, vše máme díky firmě Velocentrum Voleský, která nám vyšla hodně vstříc“, popsal týmovou materiální výbavu. Pavel bude mít na starost i záležitosti manažerské.

A jaké jsou plány týmu, respektive Jitky pro příští sezónu?

„Po loňském roce, kdy jsem odjela 36 závodů a hodně maratonů, je pro mě pro příští rok prioritou cross country. V závodním programu mám kompletní seriál svěťáků, kromě Kanady, Český pohár a samozřejmě i reprezentační starty na ME a MS, pokud si vyjedu nominaci. Budou tam i dva, tři závody ze seriálu Kola pro život, pokud vše půjde, tak bych ráda v září chtěla jet mistrovství světa v maratonu“, nastínila své plány Jíťa, která byla vloni bezesporu nejvytíženější českou bikerkou.

I pro další rok pokračuje úspěšná spolupráce s Karlem Martínkem, který trenérsky vede i Janu Czeczinkarovou, ale třeba i navrátivšího se bikera, Ondřeje Cinka.

Jitka Škarnitzlová
Nové barvy pro Jíťu. Viděly jsme a sluší moc!

Jitka měla letos poměrně hodně úspěšnou sezónu, ovládla celkové hodnocení českého poháru, téměř nikdy nechyběla na pódiu. Jaké cíle si dává pro r. 2018?

„Chtěla bych se zase posunout výš. Vyhrát doma, atakovat top dvacet ve světovém poháru a patřit mezi širší světovou špičku. To je nutnost pro to, abychom vyjeli místo nebo dvě pro olympiádu v Tokiu. Mým snem je se tam pak dostat…“, neskrývala své velké přání sympatická sedmadvacetiletá bikerka.

Příprava už běží na 100 %, ještě pár dní oblíbené běžky a pak už tým čeká první cyklistické soustředění v teple, na Kanárských ostrovech. A zanedlouho pak už první ostrý start v nových, červeno-černobílých dresech, na tradičním bikovém otvíráku, Sunshine cupu na Kypru.

Hlavním partnerem týmu, spolu s firmou Cabtech je IT společnost GAPP System, která se zabývá zálohováním, archivací a obnovou dat, poskytuje datová úložiště a virtualizaci serverů. Mezi další významné partnery týmu patří ÚJV Group, McDonald’s, Auto Masarik a Lawi.

Přečtěte si také náš předvánoční ROZHOVOR s Jitkou Škarnitzlovou

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková