Lví stopa-netradiční projekt pro cyklistickou veřejnost.

Kreativní projekt pro každého, kdo jezdí na kole, vlastní GPS přístroj a chce si trochu hrát…

Všichni, kdo jezdí na kole, se budou moci od 26. května zapojit do netradičního projektu, kdy svými koly a hlavně GPS přístroji vykreslí do mapy k 100. výročí české samostatnosti symbolického, i když malinko stylizovaného, dvouocasého lva. Projekt byl včera představen na tiskové konferenci novinářům.

Do Lví stopy se může zapojit ten, kdo vlastní některé zařízení, které dovede pomocí GPS zaznamenat ujetou trasu. Celý bezmála 2000kilometrový okruh je rozdělený na kratičké etapy mající kolem 20 kilometrů, jejichž zdolání trvá něco málo přes hodinu, avšak každý účastník si samozřejmě může ze lva ukrojit porci, jakou chce. Okruh vede elegantně po cyklotrasách a vybírá pro jezdce příjemný terén i prostředí. Některé úseky vedou po silnici, a tak jsou vhodné pro silniční kola, jiné po lesních cestách, kde se příjemně pojede na bajkách nebo gravelech.

Výsledkem se stane největší GPS kresba na světě, podobné kratochvíle v poslední době příbývají na aplikaci strava, kdy cyklisté po velkoměstech “malují” nejroztodivnější obrazce. 

lvistopou-1
lvistopa-trasa

Slavnostní start se uskuteční už tuto sobotu v pražské Podbabě a zájemci budou moci vyprovodit autora několika cyklistických průvodců po Česku Milana Silného, který během třinácti etap plánuje objet celý obrys lva. 

“S projektem jsme velmi ambiciózní, doufáme, že dobrovolníci celého lva obkrouží více než 10000 krát,” řekl na tiskové konferenci věnované zahájení několikaměsíční projektu ředitel marketingu Škoda Auto Petr Janeba. Škoda je hlavní partnerem projektu. 

V rámci projektu Lví stopa se počítá se zapojením ambasadorů z řad sportovců a známých osobností jako např. nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie ČR a mistrem světa Jiřím Ježkem, olympioniky Dušanem Kožíškem, Vavřincem Hradílkem a dalšími. Na jednotlivých trasách se pak v roli aktivních účastníků objeví řada dalších českých olympioniků.

Pokud si budete chtít svojí vyjížďku ozvláštnit, popřípadě hledáte tip na novou trasu, na stránkách lvistopa se snadno zaregistrujete a najdete svoji trasu. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková