Dvanáct českých reprezentantek dnes vstoupí do bojů o medaile na domácím ME

Plný počet startujících! Takové bylo rozhodnutí při nominaci reprezentačního trenéra Tomáše Konečného na domácí evropský šampionát v silniční cyklistice. Na start se tak ve Zlíně postaví šest juniorek a šest žen do 23 let, bojovat budou o medaile v silničním závodě.

„Jsme doma, tak proč toho nevyužít. Holky letos ukazují, že si zaslouží dostat šanci, juniorky vyjely na dva světové poháry a v konkurenci se neztratily, v kategorii do 23 let jsou také dobré závodnice, lídrem bude Nikola Nosková, když ale bude mít k ruce další, šance na úspěch jsou o to větší,“ komentuje své rozhodnutí reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Na startu ve Zlíně tak dnes v 11:00 uvidíte tyto závodnice: úřadující mistryni republiky Petru Ševčíkovou, Markétu Hájkovou, Veroniku Jandovou, Kláru Pavelkovou, Kamilu Janů a Terezu Sáskovou.

„Trasa závodu je opravdu extrémní. Je tam těžký kopec, technický sjezd a prakticky žádný čas k odpočinku. Myslím si, že nejvíce by měl okruh sedět Verče Jandové, preferuje obtížnější profily. Dobře je na tom ale i Markéta Hájková a Petra Ševčíková, tak uvidíme. Důležité ale je, aby si to holky zažily, nasbíraly zkušenosti. Jet takový závod před domácím publikem je pro ně velkou motivací,“ sděluje svá očekávání Konečný.

Kategorie žen do 23 let pak přijde na řadu odpoledne, startovní výstřel zazní přesně ve 14:30. České závodnice pojedou v sestavě: Nikola Nosková, Tereza Neumanová, Nikola Bajgerová, Anna Bohatá, Ema Cetkovská a Tereza Korvasová.

„Vzhledem k profilu trati, a hlavně momentální formě, bude Nikča jasným lídrem. Myslím, že když jí závod sedne, má velkou šanci ve Zlíně uspět. Ostatní holky se budou snažit vytvořit pro ni co možná nejlepší podmínky, většina z nich zkušenosti z velkých závodů má, bude dobře, že nebude na ostatní soupeřky sama,“ uzavírá prognózy reprezentační kouč.

 

Zdroj: csc.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková