Liv představuje první celoodpružené e biky designované speciálně pro ženy

Další přírůstky v elektrorodině. Nyní značka Liv nabídne široké spektrum elektrokol určených výhradně pro ženy, od cestovní řady Amiti-E+ přes horská kola s pevným rámem Vall-E+ až po celoodpružené modely určené do náročnějšího terénu Embolden E+ a Intrigue E+

Liv oznámil uvedení dvou nových sérií ženských celoodpružených e biků – Liv Intrigue E+ a Embolden E+. Obě kola jsou koncipována ve filozofii LIV 3F, tak aby perfektně odpovídala ženské anatomii. Obě kola jsou první celoodpružená kola v sérii LIV E-bikes.

Použitím technologie Hybrid Cycling Technology, která byla vyvinutá mateřskou firmou LIV –  Giant, nabízí LIV e bike prodloužený dojezd. To umožňuje  využití  4 klíčových technologií SyncDrive, RideControl, PedalPlus a EnergyPak battery, které dohromady dodávají plynulou a také výkonnou pomoc jezdci.

Intrigue-E, Intrigue-E-2_027

Liv Intirque E+ je poháněn motorem od Yamahy, SyncDrive Pro nabízí 5 stupňů podpory a 11 mikroasistenčních módů a umí dodat až 360% jezdcova výkonu, až 80 nm kroutícího momentu. To zajišťuje okamžitou a plynou asistenci.

SyncDrive Sport motor na Embolden E+ má také 5 stupňů výkonu, o jeden  mikroasistenční mód méně a umí dodat až 350% výkonu, max 80nm kroutícího momentu.

Intrigue-e-012
Intrigue-e-007

Zcela nový RideControl One je namontovaný na řidítkách a umožňuje jezdci kontrolovat asistenci motoru a také podává informaci o stavu baterie. Ride control One se umí spojit s aplikací pro smartphony a umožní tak sledovat údaje o ježdění (trasy, tepy, vzdálenost,atd). Zároveň také umožňuje motoru vyladit mód podpory tak, aby perfektně odpovídal stylu ježdění daného jezdce. Zmíněná aplikace by měla být ke stažení od začátku září.

Baterie je integrovaná do spodní rámové trubky u obou modelů,což rezultuje v mnohem lepší vzhled obou kol. Nový EnergyPak pak přichází s novou nabíjecí technologií Smart Charger, která umí nabít vysokokapacitní baterii (500WH) na 60% za méně než 90 minut a do plné kapacity za cca 3.5hodiny. To vše díky přímé komunikaci mezi baterií a nabíječkou,která umožňuje nabíječce optimalizovat množství energie posílané do baterie což nejen zrychluje nabíjení ale zároveň prodlužuje životnost baterie. Při plném nabití, 500WH baterie poskytne dojezd až 150km. Menší 400WH baterie pak až 120km

Intrigue-E-125

Intrigue E+ je agilní kolo do akce připravené poprat se těžším terénem a umožnit dlouhé dny v bike parku bez nutnosti využívat shuttle busy.

Tento bike ma 140mm tlumič na prémiové Maestro platformě, zdvih vidlice pak 150mm. Intrique E+ je připraven i na ty nejtěžší traily díky agresivní all mountain geometrii – delší horní rámové trubce a kratšímu představci. Úhel hlavy je 66.5 stupňů, úhel sedlové trubky je 74.5 stupňů. Má Syncdrive Pro motor, 500WH baterii, RideControl One a Pedal Plus technologii. Výsledkem je bike, který propluje leckterým terénem a ušetří jezdci spoustu energie.

embolden E-108

Embolden E+ je koncipován jako zábavné kolo jak pro nováčky, tak pro zkušené jezdce, kteří si chtějí užít možnost trailového ježdění. Má tlumič se zdvihem 120mm, vidlice pak disponuje zdvihem 130mm. Nastavitelný Syncdrive Sport motor, integrovaná 500 WH baterie, Ridercontrol One pak kompletují tento bike jako ideální variant připravenou vrhnout se do nejbližšího trailu.

 

Zdroj: TZ LIV

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková