MS MTB 2018 Lenzerheide: Češi se ve štafetách do top ten nedostali

První medaile rozdány, závody štafet ovládli favorizovaní Švýcaři. Našim se nepodařilo uhájit první desítku…

Česká štafeta nastupovala do závodu s cílem vylepšit loňské jedenácté místo a s ambicí skončit v první osmičce. To se ovšem nepodařilo, český tým dojel na 13. místě.

První velkou ztrátu nabral na prvním úseku Matěj Průdek, který se nevyhnul pádu a štafetu předával Jaroslavu Kulhavému až na 19. pozici. Ten pak se všech sil stahoval manko, svůj úsek dokončil na 11. místě. Pak přišel prostor pro naše dvě dámy, přestože obě podaly výborný výkon, český tým se výsledkově příliš neposunul.

Premiantka, bronzová juniorka z mistrovství Evropy Tereza Sásková zajela svůj úsek skvěle, dle mezičasů dokonce rychleji než například elitní bikerka Pauline Ferrand Prevot. Pomyslný štafetový kolík předala Jítě na 10. místě.

“Pěkný to bylo…. Byla jsem trochu nervózní, většinou ale nebývám vůbec, asi to byly potřebné nervíky dneska :-)“, okomentovala v cíli Terka svou premiéru. Mimochodem už zítra jí čeká individuelní závod. Ve štafetách byla jednou z mála mladých nasazených závodnic, která vyzkouší tuto rychlou dvojkombinaci. „Dva velký závody za sebou, uvidíme zítra, jak se mi pojede, ale když jsem dostala tuhle možnost, reprezentovat ve štafetě, nešlo říct ne,” nechala se slyšet.

MS_Lenzerhoide_2018_streda_stafety_16
Jitka Škarnitzlová na předposledním úseku

I Jitka Škarnitzlová ukázala, že přijela do Lenzerheide hodně dobře připravená. Nic na své soupeře neztratila a na poslední úsek předávala stále na desátem místě.

“Jela jsem společně s Kanaďankou, já byla silnější v kopcích, ona zas na kořenech. Myslím si, že  můžu být spokojená, víc mi řeknou časy po závodě. Pár chyb tam bylo, ale jsem spokojená, cítila jsem se dobře,” popsala po závodě Jíťa.

Jako poslední se na trať vydal nejmladší člen štafety Samuel Jirouš, motivován umístěním v top ten. Jenže Sam se podle všeho nechal unést a přepálil a v celkovém hodnocení se propadl na třinácté místo.

Podrobné info přímo z dějiště šampionátu připravili kolegové z redakce mtbs.cz a můžete si přečíst zde.

 

Foto: Michal Červený

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková