MS v silniční cyklistice 2018. Nizozemky ovládly časovku, braly všechny medaile

Světový šampionát pokračoval časovkou žen. Medailistka z ME Nikola Nosková z důvodu nemoci do závodu nenastoupila, Česko tak mělo pouze jedinou zástupkyni, Terezu Korvasovou, která dokončila na 38. místě.

Absolutní oranžová převaha byla dnes k vidění při souboji o duhový dres nejlepší časovkářky světa. První tři a k tomu i páté místo ukořistily reprezentantky Nizozemí. Nejlépe si vedla obhájkyně titulu Annemiek van Vleuten, když porazila svou zkušenější krajanku a rivalku Annu van der Breggen o téměř půl minutu! Bronz putuje do rukou bývalé mistryně světa Ellen van Dijk.

42521858_290694618197310_6304242302323785728_n

Česká reprezentantka Tereza Korvasová měla pád 20 kilometrů před cílem, ale rychle se zvedla pokračovala do cíle. Ztratila přesně 5 minut na vítězku a obsadila 38. místo. „Ztratila jsem pádem asi 45 sekund. Ale jsem ráda, že jsem to zvládla, jak jsem to zvládla. Je to pro mě první akce v kategorii elite na kole, takže nemůžu být úplně nespokojená,” okomentovala svůj závod cyklistka Dukly Praha pro server Roadcycling.cz . „Ještě mám rezervy v technice jízdy a když mám problém jako dnes, tak se déle vracím do tempa. Ale nejsem nespokojená, vím v čem ztrácím a na čem musím do budoucna pracovat.”  

IMC_1829

Terezu Korvasovou čeká také silniční závod s hromadným startem, kde bude jedinou českou závodnicí, poté co Nikolu Noskovou z časovky i silničního závodu vyřadila nemoc. „Po pádu jsem hodně odřená, ale nic vážného se mi nestalo. Na sobotu se těším, i když to bude těžké, pojede hodně závodnic a pohybovat se sama po balíku v konkurenci silných zemí není jednoduché. Silniční závod pro mě bude velká škola. Nechci si nevěřit, ale asi to bude boj o přežití. Chci podat co nejlepší výkon a vydržet co nejdéle v balíku a dojet na okruhy v Innsbrucku. Půjdu do toho s plným nasazením,” dodala Korvasová.

Hromadný závod čeká elitní ženy v sobotu a bude jej vysílat  od 12:05 h i ČT sport.

 

Foto: Cycling photography pro Roadcycling.cz

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková