Reklama

MS v silniční cyklistice 2018. Nizozemky ovládly časovku, braly všechny medaile

Světový šampionát pokračoval časovkou žen. Medailistka z ME Nikola Nosková z důvodu nemoci do závodu nenastoupila, Česko tak mělo pouze jedinou zástupkyni, Terezu Korvasovou, která dokončila na 38. místě.

Reklama

Absolutní oranžová převaha byla dnes k vidění při souboji o duhový dres nejlepší časovkářky světa. První tři a k tomu i páté místo ukořistily reprezentantky Nizozemí. Nejlépe si vedla obhájkyně titulu Annemiek van Vleuten, když porazila svou zkušenější krajanku a rivalku Annu van der Breggen o téměř půl minutu! Bronz putuje do rukou bývalé mistryně světa Ellen van Dijk.

Česká reprezentantka Tereza Korvasová měla pád 20 kilometrů před cílem, ale rychle se zvedla pokračovala do cíle. Ztratila přesně 5 minut na vítězku a obsadila 38. místo. „Ztratila jsem pádem asi 45 sekund. Ale jsem ráda, že jsem to zvládla, jak jsem to zvládla. Je to pro mě první akce v kategorii elite na kole, takže nemůžu být úplně nespokojená,” okomentovala svůj závod cyklistka Dukly Praha pro server Roadcycling.cz . „Ještě mám rezervy v technice jízdy a když mám problém jako dnes, tak se déle vracím do tempa. Ale nejsem nespokojená, vím v čem ztrácím a na čem musím do budoucna pracovat.”  

Terezu Korvasovou čeká také silniční závod s hromadným startem, kde bude jedinou českou závodnicí, poté co Nikolu Noskovou z časovky i silničního závodu vyřadila nemoc. „Po pádu jsem hodně odřená, ale nic vážného se mi nestalo. Na sobotu se těším, i když to bude těžké, pojede hodně závodnic a pohybovat se sama po balíku v konkurenci silných zemí není jednoduché. Silniční závod pro mě bude velká škola. Nechci si nevěřit, ale asi to bude boj o přežití. Chci podat co nejlepší výkon a vydržet co nejdéle v balíku a dojet na okruhy v Innsbrucku. Půjdu do toho s plným nasazením,” dodala Korvasová.

Hromadný závod čeká elitní ženy v sobotu a bude jej vysílat  od 12:05 h i ČT sport.

 

Foto: Cycling photography pro Roadcycling.cz

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková