Hon na Havlíkovou pokračoval ve Slaném, česká mistryně odolala

Tři vítězství ze tří účastí na závodech ČP v cykokrosu-taková je bilance Pavly Havlíkové po dalším závodě ToiToi cupu…

Čtvrtým dílem pokračoval český pohár v cyklokrosu, závodníci tentokrát zavítali na tradiční trať do Slaného. Divácky atraktivní okruh v délce 2580 metrů ozdobil nový úsek v podobě 14 strmých schodů. V ženách se opět sešla slušná konkurence, nechyběly ani závodnice z Rakouska, Německa, Polska i Slovenska. Česká špička se postavila na start také téměř kompletní, chyběla jen medailistka z druhého pohárového závodu Jitka Čábelická, která si vybírá posezónní volno.

A tak ve vzduchu visela otázka, porazí už někdo Pavlu Havlíkovou? Závodnice týmu KC Kooperativa Jabl.n.N. absentovala ze zdravotních důvodů na prvním poháru, ale od té doby, jak na domácí půdě, tak i v zahraničních závodech, nenašla mezi krajankami přemožitelku. Poslední závody naznačovaly, že by tomu mohlo být jinak, na dostřel měla českou mistryni Karla Štěpánová minulý víkend, v závodě SP v Bernu, kdy se rozhodovalo při spurtu v cílové rovině.

A dramatický byl i závod ve Slaném, byť se zúžil jen na dvojici. Tempo na čele diktovala nikoliv Štěpánová, ale závodnice týmu Mitas Trek Jana Czeczinkarová. Byla to právě jedenadvacetiletá bikerka z Kolína, která trůnila většinu závodu na čele, Havlíková jezdila schovaná za jejími zády. Rozhodl poslední okruh, kdy úřadující mistryně republiky nastoupila v jednom ze závěrečných stoupání a do cíle přijela s dvouvteřinovým náskokem.

„Neměla jsem úplně svůj den, zvolila jsem tedy taktiku počkat buď na chybu nebo na místo, kde jsem se cítila silnější a tam nastoupit. Jana dnes jela velmi dobře, lepší byla rozhodně na dlouhých rovinách, tam jsem byla ráda, že jedu schovaná. Jana udělala závod, já pak využila příležitosti těsně před koncem a Janě kousek poodjela“, vysekla poklonu česká jednička směrem ke své mladší soupeřce.

Bronz si odvezla do Rakouska Nadja Heigl, nepopulární čtvrté místo nakonec zbylo na Karlu Štěpánovou.

Nadcházející víkend čeká na cyklokrosaře evropský šampionát, který byl přidělen nizozemskému Rosmalenu.

Kompletní výsledky ZDE

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková