Veronika Jandová při letošní premiéře 7. v časovce do vrchu

První start v novém týmu, první závod v letošní sezóně má za sebou Veronika Jandová. A nevedla si vůbec špatně…

První ostrý start má za sebou česká silniční reprezentantka Veronika Jandová, která absolvovala dvoudenní závod v Izraeli „Tour Arava“, zařazený do kategorie UCI 1.2. Tohoto klání se úspěšná česká juniorka zúčastnila s německým týmem WHEEL DIVAS Cycling, v kterém pro letošní sezónu hostuje.

Na cyklistky čekaly dvě etapy, první den 22 km dlouhá časovka do vrchu na Scorpion Pass, druhý den pak závod na 65 kilometrů. A právě v časovce se mladé závodnici, pocházející z týmu Favorit Brno, zadařilo a při své premiéře mezi ženami vybojovala 7. místo.

„První kilometr nebyl tak těžký, sklon možná možná 5%, ale poslední 4 km to bylo hodně tvrdé, místy bylo stoupání až 20%. Taky dost foukalo a na vrcholu kopce bylo jen 5° Celsia. Na to že to je můj první závod v sezóně, jsem s výkonem spokojená”, zhodnotila Veronika, která tak potvrdila své vrchařské předpoklady.

Druhý den měly závodnice hodně časný budíček, protože start byl naplánován už na 7 hodinu ranní! Veronika podle vedení německé stáje pracovala v balíku velmi aktivně, hlavně v první půli etapy, kdy se opět jelo v kopcích. Kontakt s pelotonem ale ztratila zhruba 3 kilometry před cílem, kdy už na nejlepší nestačila a dojela s odstupem na 17. místě.

Z vítězství v časovce se radovala Kypřanka Antri Christoforou (Cogeas – Mettler), v silničním závodě pak domácí závodnice Rotem Gafinovitz (Izrael National team).

Kompletní výsledky zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková