Nominace na silniční MS 2019: Jede pětice žen, Nosková po loňské pauze opět jako lídr týmu

Pětice žen bude reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím světovém šampionátu. Juniorské barvy hájí Kristýna Burlová a Veronika Jandová, trojlístek elitních žen je ve složení Nikola Nosková, Tereza Neumanová a Jarmila Machačová.

Vrchol sezóny v silniční cyklistice se přiblížil, Mistrovství světa, které se letos koná ve Velké Británii v hrabství Yorkshire, odstartuje už 22. 9. 2019a potrvá do 29.9.2019 Český tým na start tradičně postaví nejen početný, ale také silný tým reprezentantů.

Program šampionátu zahájí individuální časovky juniorek, kde se v českých barvách představí Kristýna Burlová a Veronika Jandová. Ty absolvují technicky náročný okruh dlouhý 13,7 km. V elitním závodě žen ale zastoupení mít nebudeme, reprezentační trenér pro časovku nikoho nenominoval.  

Následovat budou silniční závody, které zahájí opět juniorské kategorie, v závodě juniorek to bude opět duo Kristýna Burlová a Veronika Jandová, které se na trati v délce 86 km poperou o co nejlepší výsledek.

Na předposlední den programu je naplánovaný silniční závod žen, kde se představí letos velmi silná Nikola Nosková, mistryně republiky Tereza Neumanová a zkušená Jarmila Machačová. Nikola Nosková v loňském roce na MS ze zdravotních důvodů nestartovala, letos se ale vrací ve velmi dobré kondici. Ženy mají trať v délce 145 km.

„Pro ženy to bude velmi náročný závod. V první polovině trati bude náročné stoupání, což by mělo vyhovovat Nikole, nicméně závěrečné okruhy jsou spíše technicky náročné. Uvidíme, jak si holky poradí s poziční jízdou, která bude hrát velkou roli. Věřím ale, že se představí v dobrém světle, jdou výkonnostně i takticky nahoru,“ komentuje kategorii žen reprezentační trenér.

Šampionát vyvrcholí v neděli 29. 9. závodem mužů. Český národní tým do něj postaví velmi silnou sestavu v čele s jezdci z WorldTour pelotonu Zdeňkem Štybarem, Romanem Kreuzigerem, Petrem Vakočem a Josefem Černým, které doplní mistr republiky František Sisr a medailista z Evropských her Jan Bárta.

 

Přehled kompletní české reprezentace pro MS

Časovka jednotlivců:

Juniorky – Kristýna Burlová, Veronika Jandová

Junioři – Mathias Vacek, Pavel Bittner

Muži U23 – Jakub Otruba

Muži Elite – Josef Černý, Jan Bárta

Silniční závod:

Juniorky – Kristýna Burlová, Veronika Jandová

Junioři – Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček, Bruno Stoček

Muži U23 – Jakub Otruba, Tomáš Bárta, Petr Kelemen

Ženy Elite – Nikola Nosková, Tereza Neumanová, Jarmila Machačová

Muži Elite – Jan Bárta, Josef Černý, Roman Kreuziger, František Sisr, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková